خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  استان کردستان؛ بازداشت پنج شهروند توسط نیروهای امنیتی همزمان با آزادی یک شهروند بازداشتی

استان کردستان؛ بازداشت پنج شهروند توسط نیروهای امنیتی همزمان با آزادی یک شهروند بازداشتی

خبرگزاری هرانا – طی روهای گذشته پنج شهروند در شهرستان‌های سنندج، سقز و مریوان بازداشت شده اند و یک شهروند بازداشتی در شهرستان سقز با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت آزاد شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، در تاریخ ۳۱ بهمن ماه ۱۳۹۷، “سلمان عابدی” از اهالی سنندج توسط نیروهای امنیتی به اتهام “همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام” بازداشت شد.

بازداشت وی در خیابان جامی سنندج به همراه ضرب و شتم و بدون ارائه‌ی برگه‌ی قضایی صورت گرفته است.

در گزارشی دیگر روز یکشنبه ۲۸ بهمن‌ماه، یک فعال محیط زیست به نام “ذکریا نقشبندی” و یک شهروند دیگر به نام “افشین شیخ‌الاسلامی وطنی” توسط نیروهای امنیتی در سنندج به صورت جداگانه بازداشت شده‌اند.

افشین شیخ‌الاسلامی ۴۳ ساله و از اعضای سابق انجمن‌های محیط زیست سنندج، از چند سال پیش ساکن آمریکا بود که برای عیادت پدرش به ایران بازگشته بود. او یک بار دیگر هم روز یکشنبه، ۵ دی ۱۳۸۹ بازداشت شده بود.

از شهرستان مریوان هم گزارش شده است که همان روز یک فعال محیط زیست به نام “ایرج رحیم زاده” در محل سکونتش به دلایل نامعلومی از سوی نیروهای اداره اطلاعات این شهر بازداشت شده است.

طی روزهای اخیر در شهرستان سقز هم یک شهروند به نام “آرام بهرامی” ٣٠ ساله توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

همچنین در خبری دیگر “شیرکو جمشیدی” از اهالی روستای سرهویە از توابع ژاورود سنندج روز دوشنبه ٢٨ بهمن با تودیع وثیقه به صورت موقت آزاد شد. او روز شنبه ١ دی ماه، بە اتهام “همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام” بازداشت شده بود.

تا لحظه تنظیم این گزارش از دلایل بازداشت و مصادیق مربوط به اتهام این افراد اطلاعی در دست نیست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید