خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  انتقال تنبیهی قادر محمدزاده، زندانی سیاسی محبوس در زندان ارومیه به قرنطینه

انتقال تنبیهی قادر محمدزاده، زندانی سیاسی محبوس در زندان ارومیه به قرنطینه

خبرگزاری هرانا – قادر محمدزاده، زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی ارومیه روز جاری به بهانه واهی به صورت تنبیهی به قرنطینه این زندان منتقل شده است. این زندانی سیاسی که از سال ۸۴ در حال گذراندن دوران محکومیت ۲۰ ساله خود در این زندان است، علیرغم درخواست های مکرر و بدون در نظر گرفتن اصل تفکیک جرائم تاکنون در بند غیر سیاسی زندان ارومیه تحمل حبس کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۱ اسفند‌ماه ۹۷، قادر محمدزاده، زندانی سیاسی محبوس در زندان ارومیه به صورت تنبیهی به قرنطینه این زندان منتقل شده است.

گفته می شود مسئولین زندان دلیل انتقال وی را داشتن تلفن همراه در زندان عنوان کرده اند این در حالی است که در بازرسی صورت گرفته هیچ تلفن همراهی کشف نشده و به نظر می‌رسد مطرح کردن این موضوع صرفا بهانه ای برای انتقال وی بوده است.

قادر محمدزاده ۱۳ سال گذشته را در بند ۳-۴ عمومی زندان ارومیه سپری کرده و مسئولین زندان تمام این مدت با اعزام وی به بند مخصوص زندانیان سیاسی مخالفت کرده اند.

یک منبع مطلع از وضعیت این زندانی در این خصوص به گزارشگر هرانا گفته است: “پس از درخواست‌های مکرر آقای محمدزاده مبنی بر انتقال وی به بند سیاسی، تابستان سال ۹۶ مسئولین زندان با درخواست وی موافقت کرده و ایشان را به بند ۱۲ زندانیان سیاسی منتقل کردند. با این حال پس از ۲۴ ساعت مجددا وی را به بند عمومی منتقل کرده و گفته‌اند «از بالا با انتقال شما به بند سیاسی مخالفند»”.

این زندانی سیاسی در سال ۱۳۸۴ به اتهام “محاربه” و “اقدام علیه امنیت ملی از طریق همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام” ابتدا به اعدام و سپس در دادگاه تجدید نظر به ۲۰ سال حبس محکوم شد. وی در بهار سال ۹۰ نیز در زندان به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به سه ماه حبس تعزیری دیگر محکوم شد.

وی در سال ۹۲ توسط چند تن از زندانیان عادی در بند عمومی مورد حمله قرار گرفت و با چاقو از ناحیه پشت و گردن زخمی شد. با این حال مسئولان حتی حاضر نشدند وی را به بیمارستان منتقل کنند و بعد از بخیه و پانسمان او را مجددا به همان بند بازگرداندند.

قادرزاده در خردادماه سال جاری نیز در اعتراض به عدم رعایت اصل تفکیک جرائم مدتی را دست به اعتصاب غذا زده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید