خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  دادگاه تجدید نظر؛ چهار شهروند اهل تبریز به حبس محکوم شدند

دادگاه تجدید نظر؛ چهار شهروند اهل تبریز به حبس محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – شعبه ۲۶ دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی حکم صادره توسط دادگاه بدوی علیه ۴ شهروند اهل تبریز به نامهای امیر رامین فرد، سینا زیرک قراملکی، احمد ندرخانی و علی ندرخانی را عینا تائید کرده است. شعبه ۲ دادگاه انقلاب تبریز در آبان ماه سال جاری این افراد را به اتهامات “تبلیغ علیه نظام” و “توهین به رهبری” مجموعا به چهار سال و دو ماه حبس محکوم کرده بود. این افراد در تیرماه سال جاری توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از مدتی با قرار وثیقه آزاد شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در تاریخ ۱۶ بهمن‌ماه ۹۷، شعبه ۲۶ دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی به ریاست مستشاران دادگاه، خوبیار و دولت آبادی، حکم حبس صادره توسط دادگاه بدوی علیه چهار شهروند اهل تبریز را عینا تائید کرد.

بر اساس حکم شعبه ۲ دادگاه انقلاب تبریز که در تاریخ ۲۷ آبان ماه صادر و به متهمین ابلاغ شده است، امیر رامین فرد از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری و از بابت اتهام “توهین به رهبری” از طریق سوزاندن و تخدیش عکس به دو سال حبس تعزیری، سینا زیرک قراملکی از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به ۶ ماه حبس تعزیری، احمد ندرخانی و علی ندرخانی از بابت همین اتهام هرکدام به تحمل ۴ ماه حبس تعزیری محکوم شده‌اند.

بر اساس دادنامه صادره توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب تبریز در ارتباط با امیر رامین فرد با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۲ سال حبس قابل اجرا خواهد بود.

این چهار شهروند در تاریخ ۷ تیرماه ۹۷ توسط وزارت اطلاعات در تبریز بازداشت و پس از مدنی با قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی از زندان تبریز آزاد شده بودند.

گفته می‌شود این افراد در زمان بازداشت در اداره اطلاعات و زندان تبریز از ملاقات و تماس با خارج از زندان محروم بوده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید