خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  مرتضی ثنایی با تودیع قرار آزاد شد

مرتضی ثنایی با تودیع قرار آزاد شد

خبرگزاری هرانا – مرتضی ثنایی، فعال ترک اهل اردبیل پس از یک هفته بازداشت امروز با تودیع قرار بصورت موقت از زندان مرکزی این شهر آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز ۲۹ بهمن ماه، مرتضی ثنایی فعال ترک اهل اردبیل با تودیع قرار ۲۰ میلیون تومانی از زندان مرکزی این شهر آزاد شد.

آقای ثنایی در پرونده مفتوح جاری به تبلیغ علیه نظام از طریق پخش پوستر و دیوارنویسی در حمایت از عباس لسانی، فعال سرشناس ترک که اکنون در بازداشت است متهم شده است.

در هفته های اخیر پس از بازداشت عباس لسانی در اردبیل موج گسترده ای از شعارنویسی و فعالیت های خیابانی در شهرهای مختلف شمال غرب کشور به راه افتاده است که موجب تفتیش منزل و احضار تعداد زیادی از فعالان این منطقه شده است.

ترک (آذربایجانی) های ایران مانند سایر جمعیت‌های اتنیکی کشور در معرض تضییع نظام‌مند حقوق پایه‌ای قرار دارند، هر چند این تبعیض در مورد آنها کمتر شکل مذهبی دارد و عمدتا بر مباحث فرهنگی و هویتی استوار است.

هرانا پیشتر در گزارشی تفضیلی به بررسی برخوردهای امنیتی با فعالان ترک و افزایش فشار بر روی این شهروندان از ابتدای سال جاری تا تاریخ ۸ آذرماه ۹۷ پرداخته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید