خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  متهمان دو پرونده جداگانه دادگاهی شدند؛ بهنام ابراهیم زاده و سه متهم یک پرونده

متهمان دو پرونده جداگانه دادگاهی شدند؛ بهنام ابراهیم زاده و سه متهم یک پرونده

خبرگزاری هرانا – جلسه رسیدگی به اتهامات بهنام ابراهیم زاده، فعال کارگری روز جاری در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد. همزمان سه متهم دیگر به نامهای رضوانه احمد خانبیگی، امیرمهدی صدیق آرا و علی امین املشی از بابت پرونده ای جداگانه در همین شعبه مورد محاکمه قرار گرفتند. اتهامات مطروحه علیه آنها “اقدام علیه امنیت ملی”، “اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی” و “تبلیغ علیه نظام” عنوان شده است. تمام این شهروندان هم اکنون با قرار بازداشت در زندان اوین به سر می برند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شعبه ۲۶ دادگاه امروز محل برگزاری چندین جلسه دادرسی جداگانه به متهمان پرونده های سیاسی بود.

در این شعبه امروز جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات بهنام ابراهیم زاده، فعال کارگری برگزار شد.

همچنین در پرونده ای جداگانه سه متهم یک پرونده به نام‌های رضوانه احمدخانبیگی، امیرمهدی صدیق‌آرا و علی‌امین املشی به ریاست قاضی افشاری محاکمه شدند.

یک منبع مطلع از وضعیت این شهروندان به گزارشگر هرانا گفت: “هر چند پرونده هایی که امروز دادرسی شدند در این شعبه جدا از هم بودند اما رویه دادگاه مشابه و مشترک بود، اتهامات متهمین برای آنان از روی متن کیفرخواست خیلی سریع خوانده شده و جلسه بعدی دادگاه به هفته آینده موکول شده است. اتهامات مطروحه علیه بهنام ابراهیم زاده “عضویت در گروه های مخالف نظام” و “تبلیغ علیه نظام بوده و اتهامات سه متهم دیگر “اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی”، “تبلیغ علیه نظام” عنوان شده است”.

بهنام ابراهیم‌زاده، فعال کارگری که هم اکنون در اندرزگاه ۴ زندان اوین در بازداشت به سر می‌برد در تاریخ ۲۲ آذرماه در منزل شخصی خود در تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود. خانواده این فعال کارگری تا چند روز پس از بازداشت اطلاع دقیقی از وضعیت و محل نگهداری او نداشتند. آقای ابراهیم‌زاده در روز بازداشت مطلع شده بود که توسط دادگاه انقلاب شهرستان دالاهو به صورت غیابی به ۱۸ ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

آقای ابراهیم زاده در تاریخ ۲۶ دی‌ماه از بند ۲ الف سپاه به بند قرنطینه زندان اوین و نهایتا به اندرزگاه ۴ سالن دو این زندان منتقل شده است.

بازداشت بهنام ابراهیم زاده در حالی ادامه دارد که در تاریخ ۲۹ دی‌ماه از سوی دادگاه با خانواده وی تماس گرفته و گفته شده بود که برای آزادی موقت ایشان وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی تهیه کنند.

همچنین رضوانه احمد خانبیگی، امیرمهدی صدیق آرا و علی امین املشی نیز در دی ماه سال جاری توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شده‌اند. گفته می‌شود بازپرس شعبه ۲ دادسرای اوین از قبول وثیقه خودداری کرده و این افراد از زمان بازداشت از داشتن وکیل نیز محروم بوده‌اند.

از دلایل بازداشت و مصادیق اتهامات مطروحه علیه این سه شهروند اطلاع دقیقی در دست نیست.

لازم به ذکر است همسر رضوانه احمدبیگی، بهفر لاله زاری که در زندان اوین محبوس بود در جریان آزادی زودهنگام زندانیان، در تاریخ ۲۱ بهمن ماه از این زندان آزاد شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید