خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  یک نفر به اتهام “حیوان آزاری” در پارس آباد مغان بازداشت شد

یک نفر به اتهام “حیوان آزاری” در پارس آباد مغان بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – در پی انتشار ویدئویی در فضای مجازی که در آن فردی یک سگ را مورد آزار و اذیت قرار می دهد، دادستان انقلاب و عمومی پارس آباد مغان دستور پیگیری و بازداشت وی را صادر کرد و فرد مذکور بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، سگ آزاری و سگ کشی فردی در پارس آباد مغان و انتشار فیلم آن در فضای مجازی باعث شد که دادستان انقلاب و عمومی پارس آباد دستور پیگیری و بازداشت وی را صادر کند.

امین رنجبر گفت: فرد سگ آزار با پیگیری ضابطین قضائی و مأموران انتظامی دستگیر و روانه بازداشتگاه شد تا پرونده مرحله صدور رأی لازم را طی کرده و دستور مقتضی در خصوص وی صادر گردد.

به گفته وی، این اقدام شنیع و انتشار فیلم آن در فضای مجازی موجب جریحه دار شدن عواطف و احساسات افکار عمومی شده بود.

پارس‌آباد مغان یکی از شهرستان‌های استان اردبیل در شمال غربی ایران است.

حیوان‌ آزاری یکی از انواع بداخلاقی های اجتماعی و بزه ‌کاری محسوب میشود. در سال‌های اخیر فعالیت‌هایی انجام شده تا حیوان ‌آزاری، جرم‌انگاری شده و به حیطه جرایم وارد شود. حیوان آزاری به اشکال متعددی نمود پیدا می کند؛ از درگیر کردن حیوانات با یکدیگر تا ضرب و جرح فیزیکی، زندانی کردن و نگهداری حیوانات در مکان های نامناسب که همگی در این قالب می گنجد با این تفاوت که در پاره ای از اوقات ضریب و سطح خشونت در این امر بسیار بارز و مشهود است و در برخی موارد نیز کمرنگ و نامحسوس به نظر می رسد.

اما هر آنچه است اختلالات روحی ، روانی و رفتاری انسان وجه اشتراک تمامی حیوان آزاری ها به شمار می رود که با شدت و ضعف هایی بروز می یابد.

پارس‌آباد مغان دومین شهر بزرگ استان اردبیل در شمال غربی ایران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید