خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷, 13th of July 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۱۱/۲۸ ساعت ۱۲:۱۹:۵۳

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  امیر چمنی به دادگاه انقلاب تبریز احضار شد/ سند

امیر چمنی به دادگاه انقلاب تبریز احضار شد/ سند

خبرگزاری هرانا – امیر چمنی، فعال مدنی ساکن تبریز که روز پنجشنبه از زندان این شهر آزاد شده بود روز گذشته با دریافت احضاریه‌ای به شعبه ۱۹ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب تبریز احضار شد. در این احضاریه از وی خواسته شده جهت دفاع از اتهام انتسابی در این شعبه حاضر شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۲۷ بهمن‌ماه ۹۷، امیر چمنی، فعال مدنی ساکن تبریز به شعبه ۱۹ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب تبریز احضار شد.

این فعال مدنی با انتشار یادداشتی در صفحه شخصی خود از دریافت این احضاریه خبر داده و گفته است: “دو روز از آزادی‌ام نگذشته که با ابلاغیه جدیدی مواجه شده‌ام. طی ده ماه اخیر، با شکایت نهادهای امنیتی، سه پرونده قضایی در دادسرای تبریز علیه‌ام باز شده است. مورد عجیب همین مورد اخیر است که دو هفته پیش، یعنی زمانی که در زندان تبریز در حال گذراندن حکم بودم، علیه‌ام اعلام جرم شده و پرونده جدیدی در یازدهم بهمن ماه باز شده است”.

وی در تاریخ ۱۱ شهریورماه سال جاری توسط شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی حمل‌بر به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام به نفع گروه‌های مخالف نظام» به تحمل شش ماه حبس تعزیری محکوم شده و در تاریخ ۲۶ آذرماه جهت تحمل دوران محکومیت خود راهی زندان تبریز شد.

در ادامه موج آزادی زودهنگام زندانیان سیاسی، این فعال مدنی ساکن تبریز در تاریخ ۲۵ بهمن ماه از زندان تبریز آزاد شد.

لازم به اشاره است آقای چمنی پیش‌نر در تاریخ ۱۵ تیرماه ۹۱ از سوی شعبهٔ ۱ دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی حمل‌بر، به اتهام توهین به رهبر و بنیانگذار جمهوری اسلامی به تحمل شش ماه حبس تعزیری و به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به تحمل سه ماه و یک روز حبس تعزیری و همچنین از سوی شعبهٔ ۱۰۴ دادگاه کیفری تبریز به اتهام توهین به رئیس جمهور به ۴۰ ضربه شلاق محکوم شده بود. این فعال دانشجویی در تاریخ ۲۴ دی‌ماه همان سال جهت تحمل حبس راهی زندان شد و با پایان دوران محکومیت در تاریخ ۱۱ مهرماه ۹۲ از زندان تبریز آزاد شد.

حکم ۴۰ ضربه شلاق وی در آستانه‌ی انتخابات ریاست جمهوری و در روز ۱۵ خرداد ۱۳۹۲ اجرا شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید