خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  گزارشی از آزادی محمدحسین سپاسی، از محکومان اعتراضات مردادماه

گزارشی از آزادی محمدحسین سپاسی، از محکومان اعتراضات مردادماه

خبرگزاری هرانا – محمد حسین سپاسی، از محکومین اعتراضات سراسری مردادماه ۹۷ با پایان دوران محکومیت شش ماهه خود از زندان تهران بزرگ آزاد شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمد حسین سپاسی، یکی از محکومین اعتراضات مردادماه سال جاری که در زندان فشافویه تحمل حبس می کرد با پایان دوران محکومیت از این زندان آزاد شده است.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “آقای سپاسی حدود یک ماه پیش در اواخر دیماه با پایان دوران محکومیت شش ماهه خود از زندان فشافویه آزاد شد”.

محمدحسین سپاسی متولد ۱۳۶۸ در جریان اعتراضات سراسری مردادماه ۱۳۹۷ در میدان ولیعصر تهران بازداشت و در پی آن بابت اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” توسط قاضی صلواتی به شش ماه حبس تعزیری محکوم شده یود.

تظاهرات سراسری مرداد ۱۳۹۷ ایران مجموعه تظاهراتی است که از سه‌شنبه ۹ مرداد ۹۷ در بحبوحهٔ افزایش قیمت طلا و نیز رشد شتابان قیمت سکه و کاهش شدید ارزش ریال در برابر دلار شروع شد و از شهرک صنعتی شاهپور جدید اصفهان و کرج به نقاط دیگر کشور گسترش یافت. تظاهرات به سرعت فراگیر شد و از اصفهان و مناطق مختلف کرج به شیراز، رشت، تهران، قزوین، زنجان، ساری و در روز سوم به مشهد، کرمانشاه، همدان و قرچک نیز گسترش پیدا کرد و در روز چهارم اهواز و ارومیه و قم و تنکابن به تظاهرات پیوستند.

در این دور از اعتراضات علاوه بر صدها بازداشت شده، دست کم یک تن کشته و تعداد پرشماری از معترضان نیز زخمی شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید