خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  بابک دادبخش، دستگیر و در وضعیت نگران کننده ای به زندان رجایی شهر منتقل شد

بابک دادبخش، دستگیر و در وضعیت نگران کننده ای به زندان رجایی شهر منتقل شد

خبرگزاری هرانا – بابک دادبخش، شهروند ساکن تهران در آبان ۹۷ توسط پلیس امنیت تهران بازداشت و به وزارت اطلاعات تحویل داده شد. این زندانی در ایام بازداشت شرایط متفاوتی را در بازداشتگاههای مختلف از جمله ۲۰۹ اوین و فشافویه تهران سپری کرده است. او همچنین برای مدتی در آسایشگاه امین آباد که مختص بیماران روحی-روانی است نگهداری شده . این زندانی نهایتا در روزهای اخیر با وضعیت وخیم جسمی و روحی به سالن زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج منتقل شد. آقای دادبخش به اتهامات سنگینی مانند فساد فی الارض و محاربه متهم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بابک دادبخش، شهروند اردبیلی ساکن تهران حدود دو هفته پیش پس از حدود سه ماه بازداشت در زندان‌ها و بازداشتگاه‌های مختلف تهران در وضعیت نامناسب روحی و جسمی به زندان رجایی‌شهر کرج منتقل شده است.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرنا گفت : “آقای دادبخش در تاریخ ۶ آبان‌ماه توسط پلیس امنیت بازداشت و پس از چند روز به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. پس از سپری کردن دوران بازجویی و بازداشت در بند ۲۰۹ به بند دراویش محبوس در زندان فشافویه منتقل شد. به دلیل شرایط نامناسب روحی از آنجا به آسایشگاه امین آباد انتقال داده شد و به مدت یک ماه در حالی که با دست‌بند و پابند به تخت بسته شده بود در آنجا نگهداری می‌شد”.

این منبع مطلع افزود: “وی نهایتا دو هفته پیش به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد اما به خاطر شرایط بسیار نامناسب جسمی و روجی ابتدا به بند بیماران روانی و صعب العلاج این زندان و مدتی بعد به سالن ۱۰ بند ۴ این زندان که به سالن زندانیان سیاسی معروف است منتقل شد”.

گفته می‌شود که وضعیت سلامتی بابک دادبخش به شدت وخیم است و مسئولان زندان رجایی‌شهر نیز در زمینه رسیدگی پزشکی به وضعیت سلامتی روحی وی بی‌توجهی می‌کنند.

بابک دادبخش پیش از انتقال به زندان فشافویه در شعبه چهارم دادسرای شهید مقدس به ریاست مهدی خدابخش تفهیم اتهام شده است. اتهامات “محاربه و فساد فی‌الارض” به این زندانی تفهیم شده است و جلسه دادگاه رسیدگی به این اتهامات نیز در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی تعیین شعبه شده است.

بابک دادبخش ۳۷ ساله، متولد و اهل اردبیل است که در تهران ساکن است. این زندانی که متاهل و دارای فرزند است پیش از این نیز در سالهای ۸۶ تا ۸۸ در زندان اوین به سر تحمل حبس کرده بود.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید