خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  علیرضا معینیان، از زندان تبریز آزاد شد

علیرضا معینیان، از زندان تبریز آزاد شد

خبرگزاری هرانا – در ادامه موج آزادی زودهنگام زندانیان، علیرضا معینیان، زندانی محبوس در بند ۱۲ زندان تبریز از این زندان آزاد شد. وی که از تاریخ ۱۲ آذرماه سال جاری در حال سپری کردن دوران محکومیت خود در این زندان بود در جریان اعتراضات دیماه سال گذشته بازداشت و توسط شعبه‌ ۲ دادگاه انقلاب تبریز به هشت ماه حبس تعزیری محکوم شده بود. موج جدید آزادی زودهنگام زندانیان سیاسی که به مناسبت ۲۲ بهمن آغاز شده تاکنون شامل ۲۸ زندانی یا محکوم سیاسی شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در ادامه موج آزادی زودهنگام زندانیان سیاسی که کمتر از یک سال محکومیت دارند، امروز شنبه ۲۷ بهمن ماه ۹۷، علیرضا معینیان از زندان تبریز آزاد شد.

این آزادی‌های زودهنگام به مناسبت ۲۲ بهمن و تحت عنوان عفو صورت می‌گیرد و شامل درصد بسیار کمی از زندانیان سیاسی می‌شود که محکومیت قطعی به یک سال حبس یا کمتر از آن دارند.

علیرضا معینیان روز دوشنبه ۱۲ آذرماه ۱۳۹۷، جهت تحمل مدت محکومیت ۸ ماهه خود بازداشت و به زندان تبریز منتقل شده بود.

وی در تاریخ ۱۵ مهرماه سال جاری از سوی شعبه‌ دوم دادگاه انقلاب تبریز به ریاست «قاضی احراری» از بابت اتهامات «تبلیغ علیه نظام» و «شرکت در تجمعات غیرقانونی» به تحمل ۸ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

آقای معینیان در تاریخ ۱۱ دی‌ماه سال گذشته در جریان اعتراضات دیماه بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. وی پس از اتمام مراحل بازجویی به قید کفالت آزاد شد و در تاریخ ۳ اردیبهشت ماه ۹۷ قرار کفالت او توسط شعبه ۱۹ دادرسی تبریز به قرار وثیقه‌ی ۱۰۰ میلیون تومانی تغییر پیدا کرد.

این آزادی‌های زودهنگام به مناسبت ۲۲ بهمن و تحت عنوان عفو برای حدود ۵۰ هزار زندانی صورت می گیرد و شامل درصد بسیار کمی از زندانیان سیاسی یا امنیتی می شود که هم اکنون در زندان هستند و محکومیت قطعی به یک سال حبس یا کمتر از آن دارند یا بیرون از زندان هستند و محکومیت قطعی به ۶ ماه حبس دارند.

از زمان آغاز اجرایی شدن این عفو از شب ۲۱ بهمن ماه تاکنون دست کم ۲۸ زندانی یا محکوم به نام‌های مصطفی ترک همدانی، صبا کردافشاری، یاسمن آریانی، آذر حیدری، سید محمد فلاح چای، فرشید رستمی، مجید کریم نژاد، حسین دژانگاهی، فرشید سعیدی ، حسین فرخ‌پور، مجید عزیزی، امین زنده دل، ایوب ساعدی، محمد خالدزاده، جمال کرمانی، محمد یوسفی، حمیدرضا امینی، بهفر لاله زاری، فرزاد دلآرام، فرهاد سرافراز، شهرام منصور، وحید دانا، سعید عابدی و ادیب حق پژوه، شاهین برزگر ، امیر چمنی، سید جمال موسوی‌نژاد و علیرضا معینیان شامل این آزادی زودهنگام یا توقف اجرای حکم شده‌اند. هر چند زندانیان تهران بزرگ کماکان در انتظار اجرایی شدن این ابلاغ و آزاد شدن از زندان به سر می‌برند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید