خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  در ادامه موج آزادی زندانیان؛ ۶ زندانی سیاسی بصورت زودهنگام از زندانهای اوین و تهران بزرگ آزاد شدند

در ادامه موج آزادی زندانیان؛ ۶ زندانی سیاسی بصورت زودهنگام از زندانهای اوین و تهران بزرگ آزاد شدند

خبرگزاری هرانا – در ادامه موج آزادی زودهنگام زندانیان سیاسی، ساعاتی پیش دست کم ۶ زندانی سیاسی از زندانهای اوین و تهران بزرگ آزاد شد. در طی سه روز اخیر نیز دست کم ۹ زندانی سیاسی دیگر به شیوه مشابه از زندانهای مختلف کشور آزاد شده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در ادامه موج آزادی زودهنگام زندانیان سیاسی که کمتر از یکسال محکومیت دارند ساعاتی پیش دست کم ۶ زندانی سیاسی بصورت زودهنگام از بندهای مختلف از زندانهای اوین و تهران بزرگ آزاد شد.

این آزادی های زودهنگام به مناسبت ۲۲ بهمن و تحت عنوان عفو صورت می گیرد و شامل درصد بسیار کمی از زندانیان سیاسی می شود که محکومیت قطعی به یکسال حبس یا کمتر از آن دارند.

صبا کردافشاری، یاسمن آریانی، آذر حیدری، سید محمد فلاح چای، فرشید رستمی و مجید کریم نژاد هویت آزادشدگان امشب زندانهای اوین و تهران بزرگ است.

هرانا پیش تر طی گزارشی تحت عنوان “صدور احکام حبس برای ۲۴ تن از بازداشت شدگان اعتراضات مردادماه در تهران” به بررسی موضوع دستگیری و محکومیت این افراد پرداخته بود.

این افراد در تاریخ ۱۱ مردادماه سال جاری، در جریان “اعتراضات مردادماه در تهران، در اعتراض به شرایط رو به افول اقتصادی و فساد” همراه با حدود ۵۰ تن دیگر از معترضین توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندانهای تهران بزرگ و قرچک ورامین منتقل شده بودند.

زنان بازداشت شده در این پرونده در اواخر مهرماه سال جاری حدود دو ماه پس از بازداشت به بند زنان زندان اوین منتقل شدند و توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه به اتهام “اخلال در نظم عمومی” محاکمه شدند.

این افراد جمعاً به ۲۵ سال و ۶ ماه حبس تعزیری و ۴ سال حبس تعلیقی محکوم شدند. این افراد از حق داشتن وکیل محروم بودند.

لازم به اشاره است فرزاد دل‌آرام، حسین فرخ‌پور، مجید عزیزی، امین زنده دل، ایوب ساعدی، محمد خالدزاده، جمال کرمانی، محمد یوسفی و شاهین برزگر از جمله زندانیان عقیدتی هستند که به روال مشابه در روزهای اخیر از زندانهای مختلف کشور آزاد شده اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید