خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  مجید عزیزی از زندان عادل آباد شیراز آزاد شد

مجید عزیزی از زندان عادل آباد شیراز آزاد شد

خبرگزاری هرانا – امروز مجید عزیزی، فعال مدنی ساکن شیراز که پیش تر به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم و در  آبان ماه سال جاری جهت تحمل دوران محکومیت خود بازداشت و به زندان عادل آباد شیراز منتقل شده بود، به صورت زودهنگام از این زندان آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۲۴ بهمن  ‌ماه ۱۳۹۷، مجید عزیزی، فعال مدنی به صورت زودهنگام بر اساس اعطای عفو به مناسبت ۲۲ بهمن، زودتر از موعد مقرر از زندان عادل‌آباد شیراز آزاد شد.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “آقای عزیزی ساعاتی قبل به صورت زودهنگام بر اساس اعطای عفو به مناسبت ۲۲ بهمن پس از سپری کردن ۲ ماه و ۲۶ روز از مدت محکومیت یک ساله خود  زودتر از موعد مقرر از زندان عادل‌آباد شیراز آزاد شد”.

در تاریخ ۲۸ آبان‌ماه ۹۷، مجید عزیزی، فعال مدنی ساکن شیراز جهت تحمل دوران محکومیت یک ساله خود به زندان عادل آباد شیراز منتقل شده بود.

پیشتر یک منبع نزدیک به این فعال مدنی در گفتگو با گزارشگر هرانا گفته بود: “مجید عزیزی فعال مدنی و کارشناس بازیگری سینما که از جمله مخالفان حجاب اجباری بود پس از حضور در دادگاه با دست‌بند و در حضور خانواده خود جهت اجرای حکم یک ساله به زندان عادل آباد شیراز منتقل شد”.

در تاریخ ۲۷ مردادماه سال جاری حکم یک سال حبس دادگاه بدوی این فعال مدنی از سوی شعبه ۱۷ دادگاه تجدید نظر استان فارس به ریاست محمد رضا حسین پور عینا تایید شده بود.

وی پیشتر به دلیل حمایت از اقدامات اعتراضی در رابطه با حجاب اجباری بازداشت و در تاریخ ۱۴ اسفند ۹۶ توسط شعبه اول دادگاه انقلاب شیراز به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید