خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت دو کارگر در تهران و البرز

فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت دو کارگر در تهران و البرز

خبرگزاری هرانا – روز گذشته، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، یک کارگر در حین کار با دستگاه حفر چاه در تهران دچار مصدومیت شد. همچنین در خبری دیگر رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان البرز اعلام کرد “پنج‌شنبه شب، یک کارگر حین کار از ناحیه بازو دچار قطع عضو شده است”. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، یک کارگر در حین کار با دستگاه حفر چاه دچار مصدومیت شد.

وقوع این حادثه ساعت ۱۵ و ۹ دقیقه روز گذشته توسط شهروندان به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که بلافاصله گروه امداد و نجات به محل حادثه در خیابان ولی عصر تهران، بعد از میدان منیریه، کوچه راتق اعزام شدند.

علیرضا جبارزاده معاون عملیات منطقه ۵ آتش‌نشانی، در این خصوص گفت: “کارگر ۳۰ ساله‌ای برای آزمایش خاک جهت تخریب و نوسازی مشغول حفر چاه در حیاط یک ساختمان قدیمی بود که ناگهان بر اثر رعایت نکردن اصول ایمنی دست چپ وی در میان غلطک این دستگاه گیر کرد و به سختی دچار آسیب دیدگی شد”.

وی افزود: “آتش‌نشانان بلافاصله با استفاده از تجهیزات امداد و نجات، قسمتی از بدنه دستگاه حفر چاه را جدا کرده و سپس با استفاده از چرخ دنده‌ها و گشتاورهای این دستگاه تخصصی، کارگر مصدوم را در حالی که دستش به شدت دچار آسیب دیدگی شده بود، رها کرده و نجات دادند و سپس او را جهت انتقال به مرکز درمانی تحویل امدادگران اورژانس دادند”.

کارگر قطع عضو البرزی با امداد هوایی به بیمارستان منتقل شد

به گزارش خبرگزاری ایرنا، رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان البرز اعلام کرد: یک کارگر که حین کار از ناحیه بازو دچار قطع عضو شده بود با امداد هوایی به بیمارستان انتقال یافت.

دکتر مهرداد بابایی شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این کارگر ۳۴ ساله که بر اثر حادثه شغلی در یکی از مراکز صنعتی شهرستان نظرآباد دچار قطع عضو شد که برای درمان فوری با امداد هوایی به بیمارستان فوق تخصصی البرز کرج انتقال یافت .

وی افزود: این مصدوم برای پیوند دوباره عضو قطع شده تحت جراحی و درمان قرار گرفته است.

این مصدوم سومین مصدوم قطع عضو طی ۲ سال گذشته در استان البرز است که به بیمارستان انتقال یافت.

پیش از این یک کارگر جوان و یک پسر نوجوان که از ناحیه بازو دچار قطع عضو شده بودند پس از انتقال توسط بالگرد اورژانس در بیمارستان فوق تخصصی البرز کرج با موفقیت مورد جراحی قرار گرفتند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید