خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  چهار شهروند در شهرهای قوچان و پیرانشهر به حبس محکوم شدند

چهار شهروند در شهرهای قوچان و پیرانشهر به حبس محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – چهار شهروند در شهرهای قوچان و پیرانشهر با اتهامات “مرتبط با احزاب کرد مخالف نظام” مجموعاً به دو سال و شش ماه حبس محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، «منصور فرج‌زاده» ۲۹ ساله فرزند رجب به اتهام همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام از سوی دادگاه انقلاب شهرستان قوچان در استان خراسان رضوی به تحمل پنج ماه حبس محکوم شد.

بر اساس این گزارش، بازداشت وی تاریخ ۴ مهرماه ۹۶ در ارتباط با ابراز شادی‌های بعد از برگزاری رفراندوم استقلال اقلیم کردستان عراق صورت گرفته بود.

گفتنی است که، منصور فرج‌زاده روز پنجشنبه ۹ آذر ۹۶ بعد از نزدیک به دو ماه بازجویی با تودیع وثیقه تا پایان مراحل دادرسی از بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات آزاد شده بود.

در خبری دیگر از شهرستان پیرانشهر گزارش شده است که سە شهروند به نام‌های «سلیمان محمدنژاد»، «باپیر برزە» و «احمد قلاتە‌رش» روز چهارشنبه ۱۷ بهمن ۹۷ پس از محکومیت از سوی شعبە‌ی ١٠٢ دادگاه کیفری این شهرستان و همزمان با صدور رأی بدوی دادگاه، با تودیع وثیقه آزاد شده‌اند.

در این گزارش آمده است که این حکم بە اتهام همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام صادر شده است و بر اساس آن، احمد قلاتە‌رش بە تحمل ۵ ماه حبس، سلیمان محمدنژاد به تحمل ۱۲ ماه حبس و باپیر برزە بە تحمل ٨ ماه حبس محکوم شدەاند.

پس از صدور رأی دادگاه بدوی، احمد قلاته‌رش با تودیع قرار وثیقە‌ی ۵٠ میلیون تومانی، سلیمان محمدنژاد با وثیقە‌ی ٢۵٠ میلیون تومانی و باپیر برزە با وثیقە‌ی ٢٢٠ میلیون تومانی آزاد شدند.

باپیر برزه، فرزند عثمان از اهالی روستای چیانه از توابع پیرانشهر در تاریخ ۱۹ آذرماه توسط نیروهای اطلاعات سپاه پاسداران در محل سکونتش بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید