خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  اعتصاب غذا؛ گزارشی از آخرین وضعیت ابوبکر رستمی، زندانی سیاسی در زندان زاهدان

اعتصاب غذا؛ گزارشی از آخرین وضعیت ابوبکر رستمی، زندانی سیاسی در زندان زاهدان

خبرگزاری هرانا – ابوبکر رستمی زندانی سیاسی محکوم به اعدام محبوس در زندان زاهدان، از روز شنبه ۱۳ بهمن ماه در پی انتقال به بند قرنطینه این زندان دست به اعتصاب غذا زده است. این زندانی پس از احضار به دفتر رئیس زندان به دلایل نامعلوم به قرنطینه منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ابوبکر رستمی، زندانی سیاسی محبوس در زندان زاهدان، در پی انتقال به بند قرنطینه این زندان دست به اعتصاب غذا زده است.

این زندانی محبوس در بند ۳ زندان زاهدان صبح روز شنبه ۱۳ بهمن‌ماه،به دفتر محمدحسین خسروی، رئیس زندان زاهدان احضار و نهایتا به بند قرنطینه این زندان منتقل شده بود.

یک منبع مطلع ضمن در این خصوص به هرانا گفته است که از زمان انتقال آقای رستمی به قرنطینه، وی دست به اعتصاب زده و از ارتباط با سایر زندانیان نیز محروم شده است.

وی پیش‌تر نیز در تاریخ ۶ شهریورماه نیز به دلایل نامعلوم از بند ۴ زندان مرکزی زاهدان به بازداشتگاه اطلاعات سپاه منتقل شده و پس از دو روز به بند عمومی بازگردانده شده بود.

ابوبکر رستمی که در تاریخ ۲۲ آذرماه ۹۴ همراه با دو زندانی دیگر به نام‌های سجاد بلوچ و بنده چاکرزهی در پاکستان بازداشت شده بودند، پیش‌تر طی نامه‌ای سرگشاده ضمن طرح ادعای “بی گناهی” خود از شکنجه‌های روحی و جسمی توسط ماموران سپاه و اطلاعات سخن گفته و اتهامات وارده به خود را “واهی” خوانده بودند.

ابوبکر رستمی دانشجوی سال دوم دانشگاه علوم پزشکی زابل در مردادماه سال ۱۳۹۶ همراه با دو هم‌پرونده‌ای خود به اتهام “محاربه و اقدام علیه امنیت کشور از طریق همکاری با گروه‌های مخالف نظام” توسط دادگاه انقلاب زاهدان به اعدام محکوم شد.

از جزییات پرونده و مصادیق اتهامی این زندانی اطلاع بیشتری در دست نیست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید