خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۲ کارگر کشته و ۲ کارگر مصدوم شدند، ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، فرمانده انتظامی یزد گفت: “سقوط یک کارگر در ساختمانی در شهر یزد منجر به فوت او شد”.

منوچهر نصیری فرمانده انتظامی یزد در این باره افزود:”در پی اعلام به پلیس ۱۱۰ مبنی بر سقوط یک کارگر ساختمانی، ماموران کلانتری ۱۴ برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند”.

وی ادامه داد:”با حضور ماموران در محل و بررسی به عمل آمده از صحنه مشخص شد که فرد ۶۷ ساله در حال تعمیر ساختمانی نیمه ساز از فاصله سه متری سقوط کرده و جان خود را از دست داده است”.

فرمانده انتظامی یزد با بیان اینکه جسد وی به سردخانه منتقل شد، بر مراقبت بیشتر و رعایت نکات ایمنی در محل کار تاکید کرد.

مرگ یک کارگر در تهران

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، ظهر امروز حادثه محبوس شدن کارگر زیر آوار به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان ایستگاه ۶۳ و گروه نجات شماره ۱۵ به محل حادثه اعزام شدند.

با حضور آتش‌نشانان در محل حادثه مشاهده شد کارگری حدوداً ۲۰ ساله حین جابه‌جا کردن الوار (پالت‌های چوبی) زیر پالت‌ها گرفتار شده است.

آتش‌نشانان با استفاده از تجهیزات مخصوص نجات، کارگر را از زیر پالت‌ها خارج کردند و در اختیار عوامل اورژانس قرار دادند که مشخص شد وی بر اثر شدت جراحات وارده جان باخته است.

مصدومیت دو کارگر در دزفول

به گزارش ایرنا، نشت گاز سیلندر در یک ساختمان باعث انفجار و مصدوم شدن ۲ کارگر در دزفول شد.

نادر پاشایی فرمانده عملیات در این باره گفت: “ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه صبح امروز طی تماس شهروندی با سامانه ۱۲۵، گزارش آتش سوزی و انفجار در یک واحد مسکونی اطلاع رسانی شد.

وی افزود : “ستاد فرماندهی عملیات پس از دریافت این گزارش، تیم اطفای حریق ایستگاه شماره یک را به محل حادثه واقع در خیابان آفتاب اعزام کرد”.

پاشایی اظهار داشت: “نشت گاز سیلندر در یک ساختمان در حال تعمیر منجر به انفجار و آتش سوزی و مصدوم شدن ۲ کارگر ساختمانی شد”.

وی مصدومان حادثه را ۲ مرد حدود ۴۰ ساله اعلام کرد و افزود: “این مصدومان از ناحیه سر، صورت و پا دچار سوختگی شده‌اند که توسط عوامل اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان منتقل شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید