خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  زندان تهران بزرگ؛ ممانعت از اعزام یک درویش گنابادی زندانی به بیمارستان

زندان تهران بزرگ؛ ممانعت از اعزام یک درویش گنابادی زندانی به بیمارستان

خبرگزاری هرانا – علیرضا لک، از دراویش گنابادی محبوس در زندان تهران بزرگ، علیرغم نیاز به عمل جراحی از اعزام به بیمارستان محروم مانده است. این در حالی است که خانواده این درویش زندانی مقدمات پذیرش وی در بیمارستان را نیز آماده کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از مجذوبان نور، روز سه‌شنبه ۱۶ بهمن‌ماه ۱۳۹۷، علیرضا لک، از دراویش گنابادی محبوس در زندان تهران بزرگ به دلیل فتق کشاله ران به بهداری این زندان منتقل شد و علیرغم نیاز فوری به عمل جراحی، با ممانعت مسئولان زندان از اعزام وی به بیمارستان مواجه شد.

بر اساس این گزارش، علیرضا لک به دلیل شدت درد در ناحیه پا توان راه رفتن ندارد. از طرفی خانواده لک به مسئولان زندان اعلام کرده‌اند که تامین هزینه‌های درمانی فرزندشان را به عهده می‌گیرند؛ با این حال تاکنون به این درویش گنابادی محبوس در زندان تهران بزرگ اجازه اعزام به بیمارستان داده نشده است.

علیرضا لک از دراویش گنابادی بازداشت شده در حوادث گلستان هفتم است که به دلیل برخوردهای مسئولان قضایی و امنیتی با دراویش بازداشتی از حضور در جلسه دادگاه خودداری کرده و نهایتا با حکم غیابی دادگاه انقلاب به ۷ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

ممانعت از اعزام به بیمارستان و عدم رسیدگی پزشکی به وضعیت سلامتی دراویش گنابادی محبوس در زندان فشافویه مسبوق به سابقه است، پیشتر نیز حسن شاهرضا، از دراویش گنابادی محبوس در زندان تهران بزرگ به دلیل عدم رسیدگی پزشکی دچار عفونت ریه شده بود. بی‌توجهی مسئولین زندان در رابطه با ساچمه‌های به جا مانده در بدن وی از زمان بازداشت دلیل بروز این مشکل بوده است.

دراویش گنابادی به خصوص در یکسال اخیر فشار کم سابقه‌ای را از سوی دستگاه حاکمه تجربه می‌کنند. این فشارها به خصوص پس از واقعه “گلستان هفتم” شکل بیرونی و مشخص تری به خود گرفت.

گلستان هفتم به مجموعه وقایعی گفته می‌شود که از نیمه‌شب ۱۴ بهمن‌ماه سال گذشته با حضور پرتعداد نیروهای امنیتی و انتظامی در اطراف منزل دکتر نورعلی تابنده، قطب دراویش گنابادی آغاز شد،

حضوری که با واکنش منفی سایر دراویش مواجه شد، دراویش گنابادی در حمایت از قطب خود تجمعاتی اطراف منزل دکتر تابنده تشکیل دادند، این تجمعات با دخالت نیروهای انتظامی و لباس شخصی به خشونت کشیده شد و صدها تن زخمی و بازداشت شدند؛ این در حالی بود که پیش‌تر در شامگاه چهارشنبه مورخ ۴ بهمن‌ماه نیز مأموران امنیتی در اقدامى مشابه در همین مکان حضور یافتند که موجی از نگرانى‌ها در میان دراویش را رقم زده بود.

لازم به ذکر است که در تاریخ ۱۰ آبان‌ماه ۹۷ هرانا در گزارشی جامع ضمن بررسی واقعه گلستان هفتم، هویت ۳۸۲ تن از دستگیر شدگان را منتشر کرده بود. بر اساس اطلاعات قابل دستیابی ۲۰۲ تن از این دراویش گنابادی توسط دادگاه انقلاب تهران جمعاً به ۱ اعدام، ۱۰۸۰ سال و ۲ ماه حبس تعزیری، ۵۹۹۵ ضربه شلاق، ۴۶ سال ممنوع‌الخروجی، ۱۱۴ سال تبعید و ۷۲ سال محرومیت از فعالیت‌های اجتماعی محکوم شدند، از سرنوشت و جزئیات پرونده ۱۸۰ تن دیگر کماکان اطلاعی در دست نیست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید