خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  دستگیری ۴ شکارچی متخلف در شهرهای طارم و ثلاث باباجانی

دستگیری ۴ شکارچی متخلف در شهرهای طارم و ثلاث باباجانی

خبرگزاری هرانا – مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان از بازداشت یک شکارچی متخلف در شهرستان طارم خبر داد و گفت که این صیاد خاطی به پرداخت جزای نقدی محکوم شد. بنا بر خبر دیگر فرمانده انتظامی شهرستان ثلاث باباجانی در استان کرمانشاه گفت که سه شکارچی متخلف که اقدام به شکار سه راس گراز وحشی کرده بودند، در این شهرستان دستگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صداوسیما، مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: “از این فرد متخلف ۲ قطعه سهره طلایی، پنج قطعه گنجشک، سه عدد قفس و ۲ رشته تور زنده گیری پرندگان، کشف و ضبط شد”.

باقری افزود: “برای این فرد متخلف غیربومی، پرونده تخلف تشکیل و به منظور رسیدگی و اعمال قانون به مراجع قضایی شهرستان طارم معرفی شد”.

این صیاد خاطی، به پرداخت چهار میلیون و ۵۰۰ هزار ریال به موجب ضرر و زیان به طبیعت و حیات وحش و مبلغ هفت میلیون و ۵۰۰ هزار ریال نیز از جنبه عمومی جرم، محکوم شد.

دستگیری سه شکارچی غیر مجاز در ثلاث باباجانی

به گزارش صدا و سیما، سرهنگ محمد محمدی اظهار داشت: “به دنبال دریافت گزارشی مبنی بر فعالیت عده‌ای از شکارچیان غیرمجاز در مناطق جنگلی ثلاث باباجانی، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس شهرستان قرار گرفت”.

وی افزود: “مأموران با انجام کارهای اطلاعاتی موفق به شناسایی مسیر حرکتی شکارچیان غیرمجاز شده و با اعزام سریع دو تیم عملیاتی پس از مدتی تعقیب و گریز و استفاده از قانون به کار گیری سلاح، موفق به توقیف خودروی نیسان شکارچیان شدند”.

سرهنگ محمدی گفت: “پس از توقف خودرو راننده موفق به فرار شد، ولی سه هم‌دست دیگر وی توسط پلیس دستگیر شدند”.

فرمانده انتظامی ثلاث باباجانی خاطرنشان کرد: “در بازرسی از خودروی شکارچیان غیرمجاز، لاشه ۳ راس گراز وحشی شکار شده کشف شد”.

وی از معرفی ۳ متهم دستگیر شده به دستگاه قضائی جهت سیر مراحل قانونی و صدور حکم لازم خبر داد.

ثلاث باباجانی یکی از شهرستان‌های استان کرمانشاه است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید