خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  درخواست واخواهی علی اکبر جوانفکر به حکم دادگاه انقلاب رد شد

درخواست واخواهی علی اکبر جوانفکر به حکم دادگاه انقلاب رد شد

خبرگزاری هرانا – شعبه اول دادگاه انقلاب تهران درخواست واخواهی علی اکبر جوانفکر، مشاور مطبوعاتی محمود احمدی نژاد، رئیس دولت های نهم و دهم را رد و محکومیت او به ۵ سال و یک ماه حبس از بابت اتهام “اجتماع و تبانی جهت ارتکاب جرم علیه امنیت کشور” را تایید کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، جوانفکر در شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی غضنفرآبادی به اتهام “اجتماع و تبانی جهت ارتکاب جرم علیه امنیت کشور” به صورت غیابی محاکمه و به پنج سال و یک ماه حبس محکوم شده بود.

بر اساس این گزارش، بعد از صدور این رأی، مشاور مطبوعاتی احمدی نژاد در دولت های نهم و دهم نسبت به رأی صادره درخواست واخواهی کرد که ۲۱ آبان برای رسیدگی به درخواست جوانفکر تعیین شد اما او به دلیل آنچه «اعتراض به نحوه عملکرد دادگاه اعلام شد» در جلسه حضور نیافت.

نهایتاً شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی تهران پس از بررسی پرونده جوانفکر، درخواست واخواهی او را رد و محکومیت وی به ۵ سال و یک ماه حبس را تایید کرد؛ البته این حکم قابل تجدیدنظر خواهی در محاکم تجدیدنظر استان تهران است.

جوانفکر در حال حاضر یک پرونده دیگر با شکایت دادستانی و به اتهام “نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی” دارد که کیفرخواست آن صادر و برای رسیدگی به شعبه ۱۰۵۹ دادگاه کیفری دو استان تهران ارسال شده است.

او پیشتر هم در شعبه ۱۰۶۰ دادگاه کارکنان دولت به اتهام “توهین به مقامات قضایی و نشر اکاذیب” به صورت غیابی محاکمه و به دو سال و نیم حبس و ۴۰ میلیون ریال جریمه نقدی و دو سال محرومیت از حضور در فضای مجازی محکوم شد که در ارتباط با این پرونده نیز درخواست واخواهی کرد اما درخواست او پس از رسیدگی دادگاه رد شد.

چندی پیش نیز محکومیت جوانفکر به ۹۱ روز حبس در ماجرای روزنامه ایران به اتهام تمرد از دستور مقامات قضایی تایید و قطعی شد.

علی‌اکبر جوانفکر (زادهٔ ۱۳۳۸ در تهران) مدیرعامل خبرگزاری ایرنا، مدیر موسسه مطبوعاتی ایران و مشاور مطبوعاتی و رسانه‌ای محمود احمدی‌نژاد در دوران تصدی شهرداری تهران و ریاست جمهوری بوده. وی همچنین از مدیران میانی خبرگزاری جمهوری اسلامی بوده‌است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید