خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران شهرداری زرآباد

معوقات مزدی کارگران شهرداری زرآباد

خبرگزاری هرانا – کارگران شهرداری زرآباد واقع در شهرستان کنارک در استان سیستان و بلوچستان از ۷ ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده خود خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران شاغل در شهرداری زرآباد در استان سیستان و بلوچستان هفت ماه معوقات مزدی دارند.

این کارگران که در بخش‌های مختلف خدماتی و فضای سبز مشغول به کار هستند، می‌گویند که ۷ ماه معوقات مزدی دارند و سایر مزایای مزدی آنها نیز از سه سال پیش پرداخت نشده است. در عین حال حق بیمه آنها چندین ماه به تعویق افتاده و هم‌اکنون به صورت اقساط به سازمان تامین اجتماعی پرداخت می‌شود.

عضو شورای شهر زرآباد اما کمبود نقدینگی و نبود منابع مالی را علت تاخیر در پرداخت مطالبات مزدی کارگران شهرداری اعلام کرد.

«یوسف مصلحی» مدعی شد: “پرداخت حقوق کارگران شهرداری تقریبا شش تا هفت ماه به تاخیر افتاده که در این بین بخشی از مطالبات (۵ ماه) به صورت علی‌الحساب (۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان) به کارگران پرداخت شده است”.

او با بیان اینکه معوقات مزدی کارگران به دلیل کمبود درآمدهای شهرداری و منابع مالی است چراکه درآمد شهرداری زرآباد پیشتر از محل ارزش افزوده و صدور عوارض ساخت و ساز تامین می‌شد، افزود: “سالهای گذشته شهرداری زرآباد دست‌کم ۵۰ تا ۶۰ میلیون ارزش افزوده دریافت می‌کرد که این رقم در سال جاری به ۲ میلیون تومان کاهش یافته است. از طرفی به خاطر وضعیت پایین معیشت مردم زرآباد و مسکوت ماندن ساخت و ساز شهری، شهرداری فعلا با مشکل مواجه شده و جوابگوی حقوق کارگران و کارکنان خود نیست”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید