خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  با وعده مساعد مسئولان؛ پایان اعتصاب غذای محمود ناجی در زندان اوین

با وعده مساعد مسئولان؛ پایان اعتصاب غذای محمود ناجی در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – محمود ناجی، زندانی امنیتی محبوس در زندان اوین که از تاریخ ۲ بهمن ماه به دلیل عدم رسیدگی مسئولان به خواسته‌هایش مجدداً دست به اعتصاب غذا زده بود، با وعده مساعد مسئولین مبنی بر پیگیری آزادی مشروط و رسیدگی به سایر مطالباتش به اعتصاب غذای خود پایان داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عصر امروز سه‌شنبه ۹ بهمن‌ماه ۹۷، محمود ناجی، زندانی امنیتی محبوس در زندان اوین به اعتصاب غذای خود پایان داد.

وی که از روز سه‌شنبه ۲ بهمن ماه به دلیل عدم رسیدگی مسئولان به خواسته‌هایش دست به اعتصاب غذا زده بود، روز جاری با وعده مساعد مسئولین مبنی بر بررسی آزادی مشروط و رسیدگی به سایر خواسته‌هایش به اعتصاب خود خاتمه داد.

محمود ناجی به دلیل عدم موافقت مسئولان با مرخصی و در ارتباط با شفاف‌سازی پرونده و اتهاماتش دست به اعتصاب غذا زده بود. وی مدعی است که تاکنون علیرغم درخواست‌های مکررش اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.

محمود ناجی پیشتر نیز در تاریخ ۱۹ آذرماه نیز در همین رابطه دست به اعتصاب غذا زد و در تاریخ ۴ دی‌ماه با وعده مساعد مسئولین مبنی بر رسیدگی به خواسته‌هایش به اعتصاب غذای خود پایان داده بود.

لازم به ذکر است محمود ناجی، ۳۸ ساله از سال ۸۸ به اتهاماتی از جمله “همکاری با دولت متخاصم” به ۱۰ سال حبس محکوم شد. آقای ناجی مردادماه سال جاری از زندان رجایی شهر کرج به اندرزگاه ۸ سالن ۱۰ زندان اوین منتقل شده است.

بسیاری از زندانیان در ایران به عنوان آخرین راه برای رسیدن به خواسته‎هایشان دست به اعتصاب غذای اعتراضی می‌زنند. بسیاری از این اعتصاب‌ها در اعتراض به عدم رسیدگی به مشکلات پرونده، مراعات نشدن حقوق زندانی و یا بازداشتی و بلاتکلیفی‌های بلندمدت بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید