خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  احضار و بازجویی از مولوی محمدحسین گرگیج در دادگاه ویژه روحانیت گرگان

احضار و بازجویی از مولوی محمدحسین گرگیج در دادگاه ویژه روحانیت گرگان

خبرگزاری هرانا – مولوی محمدحسین گرگیج، امام جمعه اهل سنت آزادشهر که پیشتر طی تماسی تلفنی به دادگاه ویژه روحانیت گرگان احضار شده بود، روز دوشنبه در این دادسرا حضور یافت و مورد بازجویی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، روز دوشنبه ۸ بهمن‌ماه ۱۳۹۷، مولوی محمدحسین گرگیج، پس از حضور در دادسرای ویژه روحانیت شهرستان گرگان مورد بازجویی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش مولوی گرگیج در جریان این احضار به مدت ۷ ساعت تحت بازجویی قرار گرفته و طی آن تهدید شده است که در صورتی که به انتقادات خود از برخی سیاست‌ها ادامه بدهد ممنوع‌المنبر و از امامت جمعه منع خواهد شد.

در این گزارش همچنان بر اساس اطلاعات دریافتی از یک منبع مطلع اشاره شده است: “قضات دادسرا مواضع و دیدگاه‌ها و سخنرانی‌های مولوی گرگیج را تبلیغ علیه نظام دانسته‌اند”.

لازم به یادآوری است که در تیرماه سال جاری مولوی محمدحسین گرگیج  که قصد داشت جهت پیگیری پرونده تجاوز به عنف دختران در ایرانشهر و دیدار با مولوی طیب ملازهی امام جمعه ایرانشهر به این شهر برود پس از ورود به زاهدان از ادامه سفر وی جلوگیری شده بود.

بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، اهل سنت به عنوان یک مذهب به رسمیت شناخته شده ولی به دلیل اینکه حکومت مذهبی ایران به تشیع گرایش دارد، بسیاری از حقوق اهل سنت در ایران بصورت سیستماتیک نقض می‌شود.

آزادشهر یکی از شهرهای استان گلستان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید