خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  صدور حکم جایگزین حبس برای دو متهم در خراسان شمالی

صدور حکم جایگزین حبس برای دو متهم در خراسان شمالی

خبرگزاری هرانا – رئیس شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ دادگستری شهرستان فاروج از صدور حکم جایگزین حبس برای دو متهم در دو پرونده جدا از هم، خبر داد و گفت که هر دو آنها به کشت داروهای گیاهی و “باریجه” در محدوده اراضی ملی محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان،سید رضا علوی مطلق رئیس شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ دادگستری شهرستان فاروج اظهار کرد: “فردی که به تخریب منابع طبیعی اقدام کرده بود، به کاشت بوته باریجه در محدوده سه هکتار از اراضی ملی با همکاری اداره شاکی ملزم شد”.

این مقام قضایی همچنین فرد دیگری را به علت اقدام مشابه به کشت دارو‌های گیاهی و باریجه در مساحت یک هکتار از اراضی ملی محکوم کرد.

علوی مطلق با اشاره به این که خراسان شمالی و شهرستان فاروج در ردیف مناطق سرشار از منابع غنی گیاهان دارویی و درمانی می‌باشد، تصریح کرد: “این دارو‌ها عمدتا در مصارف پزشکی و در درمان بسیاری از بیماری‌ها کاربرد فراوان دارد”.

این مقام قضایی خاطرنشان کرد: “صدور احکام جایگزین می‌تواند گامی مهم برای تسهیل تحقق یکی از مهمترین اهداف دستگاه قضایی در حوزه پیشگیری از وقوع جرم و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها به شمار رود”.

شهرستان فاروج یکی از شهرستانهای استان خراسان شمالی است.

گفتنی است با تصویب قانون مجازات اسلامی جدید در فصل نهم آن به مجازات‌های جایگزین اشاره شده است.

بر اساس این قانون قضات می‌توانند با توجه به شرایط متهم و داشتن برخی شروط از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند؛ به عنوان مثال یکی از شروط اجرای این قانون رضایت داشتن فرد محکوم است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید