خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  گزارشی از روند دادرسی و آزادی میلاد حیدری در شیراز/ اسناد

گزارشی از روند دادرسی و آزادی میلاد حیدری در شیراز/ اسناد

خبرگزاری هرانا – میلاد حیدری هندیجانی، شهروند ساکن شیراز که پیشتر به اتهامات “توهین به رهبری” و “تبلیغ علیه نظام” به حبس محکوم شده بود، روز سه‌ شنبه با پایان دوره محکومیت از زندان عادل آباد شیراز آزاد شد. آقای حیدری در تیرماه سال جاری توسط شعبه یک دادگاه تجدید نظر استان فارس به یک سال حبس تعزیری و دو سال حبس تعلیقی محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه‌شنبه ۲ بهمن‌ماه ۹۷، میلاد حیدری، زندانی محبوس در زندان شیراز با پایان دوران محکومیت آزاد شد.

یک منبع نزدیک به آقای حیدری به گزارشگر هرانا گفت: “میلاد حیدری پس تحمل حدود ۴ ماه حبس روز سه‌شنبه با اعمال ماده ۱۳۴ و نهایتا با موافقت دادستانی با مرخصی متصل به آزادی از زندان شیراز آزاد شده است”.

این شهروند اهل شیراز در تاریخ ۱۰ مهرماه سال جاری در پی دریافت ابلاغیه‌ای الکترونیکی به دادگاه انقلاب شیراز مراجعه کرد و نهایتا جهت اجرای حکم حبس به زندان عادل آباد شیراز منتقل شده بود.

میلاد حیدری در تاریخ ۲۴ تیرماه ۹۷ توسط شعبه یک دادگاه تجدید نظر استان فارس با تعلیق دو سوم از حکم صادره در دادگاه بدوی به یک سال حبس تعزیری و دو سال حبس تعلیقی به مدت ۵ سال محکوم شده بود.

در تاریخ ۲۷ فروردین‌ماه سال جاری شعبه یک دادگاه انقلاب شیراز به ریاست قاضی محمود ساداتی، این شهروند ۳۳ ساله را از بابت اتهام “توهین به رهبری” به تحمل ۲ سال حبس تعزیری و از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به تحمل ۱ سال حبس تعزیری محکوم کرده بود.

علاوه بر این در دادنامه صادره توسط شعبه یک دادگاه انقلاب، میلاد حیدری به انتشار روزانه یکی از سخنرانی‌های آیت الله خامنه‌ای به مدت ۶ ماه و تحت نظر پلیس فتا نیز محکوم شده بود.

لازم به ذکر است آقای حیدری در تاریخ ۱۷ بهمن ماه به صورت شبانه توسط نیروهای امنیتی و در منزل شخصی بازداشت و پس از تفتیش منزل و ضبط برخی لوازم شخصی و کتاب‌ها به بازداشتگاه سروش شیراز منتقل شد. وی پس از ۱۷ روز با اتمام مراحل بازجویی، با قرار وثیقه ۶۰ میلیون تومانی و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید