خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار/ ۱۱ کارگر در سانحه رانندگی خودروهای کارگران ساوه مصدوم شدند

مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار/ ۱۱ کارگر در سانحه رانندگی خودروهای کارگران ساوه مصدوم شدند

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۱ کارگر کشته و ۳ کارگر مصدوم شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است. بنا بر خبری دیگر یازده تن از کارگران شاغل در دو واحد صنعتی در ساوه بر اثر برخورد دو دستگاه مینی بوس حامل کارگران دچار مصدومیت شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صدا و سیما، دو کارگر جوان در حادثه ریزش ساختمان در حال ساخت در خمینی‌شهر مصدوم و به بیمارستان منتقل شدند.

غفور راستین مسئول مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان گفت: “عصر دیروز ۳ بهمن‌ماه دو کارگر ۳۰ ساله هنگام کار در ساختمانی با ریزش دیوار مصدوم و با حضور به موقع نیروهای اورژانس با دو دستگاه آمبولانس ۱۱۵ به بیمارستان ۹ دی خمینی‌شهر منتقل شدند”.

خمینی‌شهر یکی از شهرهای استان اصفهان است.

مصدومیت یک کارگر معدن شهرستان بردسکن

به گزارش صدا و سیما، دست یک کارگر جوان در یکی از معادن بخش شهرآباد شهرستان بردسکن حین کار قطع شد.

فرمانده انتظامی بردسکن در این خصوص گفت: “در پی گزارش مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر قطع عضو یکی از کارگران معدن در بخش شهرآباد بلافاصله گشت پاسگاه انتظامی این شهر به همراه تیم‌های امدادی به محل مورد نظر اعزام شدند”.

سرهنگ عباس نظافتی افزود: “ماموران پس از حضور در محل مشاهده کردند کارگر جوان حین کار با نوار نقاله و هنگامی که قصد سرویس دستگاه را داشته است متاسفانه دستش لابلای چرخ دنده‌های دستگاه گیر می‌کند”.

وی با اشاره به اعزام بلافاصله مصدوم توسط تیم  فوریت‌های پزشکی به بیمارستان گفت: “متاسفانه تلاش‌های پزشکی جهت پیوند عضو قطع شده نتیجه بخش نبود و دست این جوان از بازو قطع شد”.

فرمانده انتظامی بردسکن افزود: “همه کارفرمایان و کارگران باید رعایت اصول ایمنی را قبل از انجام هر کاری در کارگاه‌های خود مورد توجه جدی قرار دهند”.

شهرستان بَردَسکَن از شهرستان‌های استان خراسان رضوی است

مرگ یک کارگر چاه‌کن بر اثر برق گرفتگی در شاهرود

به گزارش صدا و سیما، یک کارگر چاه‌کن ۶۲ ساله بر اثر برق گرفتگی در یکی از روستاهای شاهرود جان باخت.

معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان سمنان گفت: “این حادثه حوالی ساعت ۱۰ و ۱۵ دقیقه در روستای زانجان شاهرود رخ داد”.

سید علی میر احمدی افزود: “با حضور ماموران پلیس در صحنه و پس از تایید کارشناسان پزشک قانونی مبنی بر فوت، جسد کارگر به سردخانه منتقل شد”.

مصدومیت ۱۱ کارگر در پی واژگونی سرویس کارگران در ساوه

به گزارش فارس، برخورد دو دستگاه مینی بوس سرویس کارگران دو شرکت صنعتی در شهرک صنعتی کاوه شهرستان ساوه ۱۱ مصدوم بر جای گذاشت.

در حدود ساعت ۶ صبح امروز، دو دستگاه خودروی مینی بوس در خیابان سوم شهرک صنعتی کاو در شهرستان ساوه که در حال سرویس دهی به کارگران دو شرکت صنعتی بودند، با یکدیگر برخورد کردند.

دو خودروی مینی بوس دارای ۲۹ نفر سرنشین بودند که در این سانحه رانندگی تعداد ۱۱ نفر از سرنشینان خودروها مصدوم و به مراکز درمانی انتقال شدند.

بنابر آخرین گزارش‌های دریافتی از تعداد مصدومان دو نفر از آنان با توجه به جراحت بیشتر بستری و بقیه به دلیل جراحات سطحی به صورت سرپایی تحت درمان قرار گرفتند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید