خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  یک زندانی در زندان طبس اعدام شد

یک زندانی در زندان طبس اعدام شد

خبرگزاری هرانا – سحرگاه امروز، یک زندانی متهم به “قتل” در زندان طبس اعدام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، صبح امروز پنج‌شنبه ۴ بهمن‌ماه ۱۳۹۷، حکم اعدام یک زندانی در شهرستان طبس که به اتهام “قتل” صاحب‌کار خود و همسر وی به اعدام محکوم شده بود، اجرا شد.

ابراهیم رمضانی، رئیس شعبه اول دادگاه کیفری خراسان جنوبی گفت: فرد محکوم کارگر جوانی بوده که به علت اختلاف خانوادگی صاحب‌کار و همسر وی را کشته بود.

به گفته وی فرد متهم پس از سه روز در حالی که با خودروی صاحب‌کار خود به سمت شمال کشور می‌رفته بازداشت شده است.

رئیس شعبه اول دادگاه کیفری خراسان جنوبی گفت: این قتل در تاریخ ۶ تیرماه ۹۶ در شهرستان طبس رخ داد و پس از صدور حکم و تایید رای توسط دیوان عالی کشور، حکم اعدام در زندان طبس اجرا شد.

استان خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و مرکز شهرستان طبس در ۲۷۰ کیلومتری بیرجند است.

بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (اول ژانویه ۲۰۱۸ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۱۸) دست‌کم ۲۳۶ شهروند اعدام شدند و ۱۹۵ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۶ کودک-مجرم اشاره کرد و همین‌طور به محل اجرای ۱۳ حکم اعدام که در ملأعام بوده است.

بنا بر همین گزارش بیش از ۷۲ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

برای اطلاعات بیشتر به گزارش سالانه میلادی هرانا (ویژه ۲۰۱۸) مراجعه کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید