خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  ایرانشهر؛ تعقیب و گریز ماموران به واژگونی خودرو حامل سوخت و مرگ راننده منجر شد

ایرانشهر؛ تعقیب و گریز ماموران به واژگونی خودرو حامل سوخت و مرگ راننده منجر شد

خبرگزاری هرانا – روز سه شنبه ماموران نیروی انتظامی شاخه مرصاد در استان سیستان و بلوچستان یک خودروی حامل سوخت را مورد تعقیب و گریز قرار دادند. این تعقیب و گریز منجر به واژگون شدن خودرو و کشته شدن راننده آن شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، روز سه‌شنبه ۲ بهمن‌ماه ۱۳۹۷، بر اثر تعقیب و گریز یک ماشین سوخت‌بر بلوچ توسط نیروهای مرصاد، خودرو در منطقه بین شهرستان ایرانشهر و کلاته پس از تصادف با کوه واژگون شده و راننده آن کشته شد.

تا این لحظه اطلاعی درباره هویت فرد کشته شده در دست نیست.

ایرانشهر یکی از شهرهای استان سیستان و بلوچستان است.

لازم به ذکر است که سالانه ده‌ها نفر از شهروندان بلوچ در استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان در تیراندازی ماموران کشته می‌شوند، عمده این افراد کسانی هستند که به کار فروش و جا‌به‌جایی سوخت مشغول‌اند که حکومت ایران آن را قاچاق می‌نامد.

پیگیری‌های بستگان افراد کشته شده به نتیجه لازم منجر نمی‌شود و این ماموران بخاطر نوعی مصونیت و با نوشتن کروکی‌های نادرست زیر بار مسئولیت شانه خالی می‌کنند.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، به تازگی با انتشار یک گزارش مشترک به بررسی عملکرد نیروهای نظامی و تلفات وارده به شهروندان به خصوص در نقاط مرزی کشور در محدوده زمانی سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بر اساس این گزارش، ۳۰۰ شهروند در ۱۱ استان کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه عمل قوای نظامی دچار حادثه شدند.

متن کامل این گزارش در رابطه با نقض قوانین به کارگیری سلاح و عملکرد قوای نظامی (ویژه سال ۲۰۱۸ میلادی) را مطالعه کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید