خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  در ۹ ماهه سال جاری در کشور؛ حدود ۴۶۰ هزار نفر در پی صدمات ناشی از نزاع به پزشکی قانونی مراجعه کردند

در ۹ ماهه سال جاری در کشور؛ حدود ۴۶۰ هزار نفر در پی صدمات ناشی از نزاع به پزشکی قانونی مراجعه کردند

خبرگزاری هرانا – بر اساس گزارش سازمان پزشکی قانونی ایران آمار ارجاعات نزاع به این سازمان در ۹ ماهه سال جاری، به ۴۵۸ هزار و ۴۴۰ مورد رسید که نسبت به آمار مدت مشابه در سال گذشته، ۷ درصد افزایش داشته است. بر اساس این گزارش تهران در صدر مراجعات نزاع به پزشکی قانونی قرار دارد. در این میان میزان مراجعه مردان به پزشک قانونی به دلیل درگیری بیش از دو برابر زنان بوده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، آمار معاینات ارجاعی نزاع در ۹ ماهه سال گذشته، ۴۲۸ هزار و ۳۷۰ مورد بود. همچنین از مجموع ۴۵۸ هزار و ۴۴۰ مورد معاینه نزاع در ۹ ماهه امسال، ۳۱۲ هزار و ۴۹ مورد به معاینات مردان و ۱۴۶ هزار و ۳۹۱ مورد به معاینات زنان اختصاص داشته است.

استان تهران با ۷۶ هزار و ۳۴۵، خراسان رضوی با ۳۸ هزار و ۳۷۹ و اصفهان با ۳۲ هزار و ۹۶۳ مورد، استان‌های دارای بیشترین ارجاعات نزاع به پزشکی قانونی در ۹ ماهه امسال بوده‌اند.

استان‌های ایلام با ۲ هزار و ۵۹۱، خراسان جنوبی با ۲ هزار و ۶۰۱ و بوشهر با سه هزار و ۶۰۱ مورد، به ترتیب دارای کمترین ارجاعات معاینات نزاع به پزشکی قانونی بوده‌اند.

در ۹ ماه گذشته، مرداد ماه با ۶۰ هزار و ۷۳، تیر با ۵۹ هزار و ۷۱۹ و شهریور با ۵۵ هزار ۴۶۰ مورد، ماه های دارای بیشترین معاینات ارجاعی نزاع بوده‌اند.

سازمان پزشکی قانونی پیشتر نیز طی گزارشی آمار مصدومان ناشی از نزاع در بهار امسال را منتشر کرده بود. بر اساس این گزارش در سه ماه اول سال جاری،  ۱۴۶ هزار و ۴۹۹ نفر در پی صدمات ناشی از نزاع به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که از این تعداد ۹۹ هزار و ۹۰ نفر مرد و ۴۷ هزار و ۴۰۹ نفر زن بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید