خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  امین پیشداد جهت تحمل حبس به زندان وکیل آباد مشهد منتقل شد

امین پیشداد جهت تحمل حبس به زندان وکیل آباد مشهد منتقل شد

خبرگزاری هرانا – امین پیشداد، شهروند ساکن مشهد که ۲۲ بهمن‌ماه سال گذشته بازداشت و نهایتا از سوی دادگاه تجدیدنظر استان خراسان به ۸ ماه حبس محکوم شده بود، از روز ۲۲ دیماه سال جاری جهت تحمل دوران محکومیت خود بازداشت و به زندان وکیل آباد مشهد منتقل شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۲۲ دی‌ماه ۱۳۹۷، امین پیشداد جهت تحمل مدت محکومیت ۸ ماهه خود بازداشت و به بند ۱/۱ زندان وکیل‌آباد مشهد منتقل شده است.

آقای پیشداد، ۲۴ ساله و ساکن مشهد در اوایل سال جاری از سوی دادگاه انقلاب مشهد از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی”، “فعالیت تبلیغی علیه نظام”، “توهین به رهبری”، “توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی” و “عضویت در کانال‌های معاند نظام” به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شده بود. این حکم نهایتا با اعتراض وی و بررسی در دادگاه تجدید نظر به ۸ ماه حبس تعزیری تبدیل شده بود.

امین پیشداد در تاریخ ۲۲ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ در مشهد توسط نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت و در تاریخ ۲۸ اسفندماه سال گذشته با پایان مراحل بازجویی با قرار وثیقه ۴۲۰ میلیون تومانی تا پایان مراحل دادرسی به صورت موقت آزاد شده بود.

گفتنی است که این شهروند مشهدی در دوران بازداشت سه بار از بازداشتگاه اطلاعات سپاه مشهد به آگاهی منتقل شده و آنجا مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود.

در اعتراضات اواخر سال گذشته که بعضاً با عنوان «اعتراضات دی‌ماه» از آن یاد می‌شود، تعداد پرشماری از افراد در شهرهای مختلف بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفتند. طی این اعتراضات در سراسر ایران دست‌کم ۲۵ تن کشته و حدود ۵ هزار نفر نیز بازداشت شدند.

رحمانی فضلی، وزیر کشور در آخرین گفتگوی خود در این باره اذعان کرد: “اعتراضات دی‌ماه ۹۶ در ۱۰۰ شهر ایران روی داد که این اعتراضات در ۴۰ شهر به خشونت کشیده شد”.

چندی پیش نیز علی ربیعی، وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره اعتراضات دی‌ماه ۹۶ گفت که این اعتراضات ۱۶۰ شهر کل کشور را در بر گرفت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید