خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  استان آذربایجان شرقی؛ در ۹ ماهه سال جاری ۵۶ نفر حین کار کشته شدند

استان آذربایجان شرقی؛ در ۹ ماهه سال جاری ۵۶ نفر حین کار کشته شدند

خبرگزاری هرانا – مدیرکل پزشکی قانونی استان آذربایجان شرقی از مرگ ۵۶ نفر و مصدومیت ۱۰۱۲ نفر طی نه ماهه سال جاری در اثر حوادث کار در این استان خبر داد و گفت که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴ درصد افزایش یافته است. ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از روزنامه جوان، مدیرکل پزشکی قانونی استان آذربایجان شرقی گفت: “در ۹ ماهه سال جاری ۵۶ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار در استان جان خود را از دست دادند”.

آرتین کمالی اظهار داشت: “در ۹ ماهه سال جاری ۵۶ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار در استان جان خود را از دست دادند که از این تعداد یک نفر زن و بقیه مرد بودند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴ درصد افزایش یافته است”.

وی افزود: “در این مدت تعداد یک هزار و ۱۲ نفر نیز بر اثر مصدومیت ناشی از حوادث کار به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که از این تعداد ۳۳ نفر زن و ۹۷۹ نفر مرد بودند”.

کمالی گفت: “تعداد مصدومان حوادث کاری در ۹ ماهه امسال گذشته یک هزار و ۵۶ نفر بود که این آمار در این مدت ۴ درصد کاهش یافته است”.

وی اضافه کرد: “در آذرماه امسال تعداد سه نفر به علت حادثه کاری فوت کرده که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳ نفر کاهش یافته است”.

وی افزود: “همچنین ۱۰۵ نفر نیز به علت مصدومیت حوادث کاری در آذرماه به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که این آمار نسبت به شهریور سال گذشته افزایش حدود ۱۵ درصدی را نشان می‌دهد”.

وی تصریح کرد: “تعداد کل فوت شدگان حوادث کاری در سال ۹۶ برابر با ۶۷ نفر بود که یک نفر از آنان زن و بقیه مرد بودند و تعداد کل مصدومان حوادث کار نیز در سال ۹۶ برابر با یک هزار و ۳۳۲ نفر بود که از این تعداد ۳۴ نفر زن و یک هزار و ۲۹۸ نفر مرد بودند”.

گفتنی است که ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید