خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  ماشاالله شمس الواعظین، به دادسرای اوین احضار شد

ماشاالله شمس الواعظین، به دادسرای اوین احضار شد

خبرگزاری هرانا – ماشاالله شمس الواعظین، مدرس روزنامه نگاری از احضار خود به اجرای احکام دادسرای اوین خبر داد و گفت: طی هفته های گذشته تاکنون این سومین احضاریه ای است که به دستم رسیده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، امروز سه‌شنبه ۲ بهمن‌ماه ۱۳۹۷، ماشاالله شمس‌الواعظین درباره ماجرای احضار خود به دادسرای اوین اظهار داشت: شنبه گذشته ۲۹ دی احضاریه‌ای از دادسرای اوین به دستم رسید که به موجب آن باید طی ۵ روز آینده خود را به دادسرا معرفی کنم.

وی ادامه داد: از چند و چون این احضاریه اطلاعی ندارم زیرا چند سالی است که فعالیت ‌های مطبوعاتی خود را کاهش داده‌ام و برای امرار معاش و استمرار حیات به مزرعه‌داری و در پاره‌ای مواقع به تدریس مواد درسی حوزه روزنامه نگاری مشغول هستم و به جز فعالیت‌های یادشده کار دیگری ندارم.

این روزنامه نگار توضیح داد: البته این سومین احضاریه‌ای است که از سوی اجرای احکام دادسرای اوین دریافت کرده‌ام و به خاطر انجام اعمال جراحی بر روی لثه خود نتوانستم در احضارهای قبلی به دادسرا بروم اما وکیل خود را به دادسرای اوین فرستادم که به او گفتند بعد از پایان جراحی شخصا به اجرای احکام مراجعه کنم.

شمس‌الواعظین یادآور شد: چهار سال پیش به خاطر سخنانی که در مراسم اهدای جایزه جهانی آزادی مطبوعات داشتم پرونده‌ای برایم تشکیل و نهایتا به موجب حکم شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ۱۴ ماه حبس محکوم شدم. پس از آن به حکم صادره اعتراض کردم تا پرونده در مرجع تجدید نظر بررسی شود.

وی توضیح داد: همان چهار سال پیش دادگاه تجدید نظر جلسه‌ای با حضور ضابطان پرونده برگزار کرد و بعد از آن دیگر هیچ حکمی به من ابلاغ نشد و من نیز هیچ گونه فعالیت مطبوعاتی نداشته‌ام.

شمس‌الواعظین اظهار داشت: چند روز پیش که همسرم به دادسرا مراجعه کرده بود. به او گفتند که من فعالیت داشته‌ام در صورتی که در طی این سال ها به جز مزرعه‌داری و تدریس مواد درسی روزنامه نگاری هیچ فعالیت دیگری نداشته‌ام و نمی‌دانم احضاریه صادرشده مربوط به پرونده قبلی است یا خیر در هر صورت شنبه هفته آینده به دادسرا مراجعه می‌کنم تا علت احضار مشخص شود.

این روزنامه‌نگار پیشتر در سال ۱۳۹۳ از احضارش به دادسرای اوین و صدور حکم ممنوع‌الخروج شدن خود خبر داده بود.

ماشاءالله شمس‌الواعظین، پیش‌تر نیز در تابستان ۱۳۹۰ برای اجرای حکم ۱۶ ماه حبس تعزیری خود به زندان اوین فراخوانده شده بود.

ماشاءالله (محمود) شمس الواعظین سردبیری ماهنامه کیان و روزنامه جامعه، توس، نشاط و عصر آزادگان را در کارنامه خود دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید