خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  غلامحسین کرباسچی جهت تحمل حبس به زندان اوین منتقل شد

غلامحسین کرباسچی جهت تحمل حبس به زندان اوین منتقل شد

خبرگزاری هرانا – غلامحسین کرباسچی، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی که پیشتر در دادگاه انقلاب اصفهان به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود، امروز دوشنبه جهت تحمل مدت محکومیت خود بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، امروز دوشنبه ۱ بهمن‌ماه ۱۳۹۷، غلامحسین کرباسچی جهت تحمل حبس یک ساله که به استناد ماده ۵٠٠ قانون مجازات اسلامی در تاریخ ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ صادر و برای اجرا به وی ابلاغ شده بود، روانه زندان شد.

در تاریخ ۲۴ مردادماه  قوه قضاییه در خبری اعلام کرده بود: حکم یک سال زندان غلامحسین کرباسچی که به اتهام “تبلیغ علیه نظام” در دادگاه انقلاب اسلامی اصفهان محاکمه شده بود، از سوی دادگاه تجدید نظر تایید شد و حکم اولیه با اعتراض وکیل کرباسچی مواجه شد، اما پس از بررسی این پرونده در دادگاه تجدیدنظر به استناد ماده ۵٠٠ قانون مجازات اسلامی، در تاریخ ۲۲ مرداد ۹۷، حکم قطعی صادر و برای اجرا ابلاغ شد.

از سوی دیگر حسین مرعشی، از اعضای حزب کارگزاران سازندگی در گفت‌و گو با ایسنا اظهار کرد: آقای کرباسچی دقایقی پیش با منزلشان تماس گرفتند و اعلام کردند که صبح امروز از منزل به قصد رفتن به دفتر حزب کارگزاران سازندگی خارج شدند که توسط تعدادی از مامورین به دادسرای اجرای احکام هدایت شدند.

همچنین محمود علیزاده طباطبایی وکیل مدافع غلامحسین کرباسچی گفته است که بازداشت موکلش از سوی پلیس امنیت بوده است.

احمد خسروی وفا رئیس کل دادگستری استان اصفهان ۱۲ اردیبهشت ماه سال گذشته از تشکیل پرونده برای غلامحسین کرباسچی خبر داد و گفت: “نسبت به اظهارات این فرد که جنبه جزایی داشته اعلام جرم و پرونده تشکیل شده است”.

غلامحسین کرباسچی سال گذشته در مراسمی در اصفهان از اعزام نیروهای نظامی ایران به سوریه که از آنها با نام “مدافعان حرم” نام برده می‌شود، انتقاد کرده بود.

وی در بخشی از صحبت‌های خود گفته بود: «لزومی ندارد جوانان ما به جنگ با داعش بروند و کشته شوند، این مشکلات سوریه را می‌توان از راه مذاکره با داعش حل کرد».

غلامحسین کرباسچی (زاده ۱۳۳۲ در قم)، سیاست‌مدار ایرانی است که در سال‌های ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۷ شهردار تهران بوده‌ است و در حال حاضر دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی است.

ساعاتی پس از انتشار این خبر، محمود علیزاده طباطبایی وکیل غلامحسین کرباسچی مدعی شد که موکلش بازداشت نشده و پس از ارائه توضیحات در دادسرا به منزل بازگشت. وی همچنین در خصوص اجرای حکم مربوط به سخنرانی در شهر اصفهان گفت، برای آن پرونده درخواست “اعاده‌ دادرسی” ارائه شده و تکلیف آن پرونده پس از بررسی اعاده دادرسی مشخص خواهد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید