خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, کارگران  >  تعیین قرار وثیقه برای آزادی موقت بهنام ابراهیم زاده و آرشام رضایی

تعیین قرار وثیقه برای آزادی موقت بهنام ابراهیم زاده و آرشام رضایی

خبرگزاری هرانا – خانواده بهنام ابراهیم زاده، فعال کارگری و آرشام رضایی از تعیین قرار وثیقه برای آزادی موقت آنها خبر دادند. بهنام ابراهیم زاده در تاریخ ۲۲ آذرماه و آرشام رضایی در تاریخ ۱۷ دیماه در پرونده هایی جداگانه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۲۹ دی‌ماه ۱۳۹۷، آرشام رضایی طی تماسی تلفنی از بند قرنطینه زندان اوین با خانواده، از تعیین قرار وثیقه برای آزادی موقت خود خبر داد همزمان خانواده بهنام ابراهیم‌زاده نیز از تعیین قرار وثیقه از سوی دادگاه برای آزادی این فعال کارگری خبر دادند.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “آرشام رضایی دو روز پیش از بند قرنطینه زندان اوین با خانواده‌اش تماس گرفت و از تعیین قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی برای آزادی موقتش خبر داد. در حالی که خانواده وی طی این دو روز مشغول تهیه وثیقه‌ای با این اعتبار بودند، امروز طی یک تماس کوتاه دیگر به مادرش گفت که شرط آزادی موقت وی به قرار وثیقه ۲۵۰ میلیون تومانی تغییر پیدا کرده است. خانواده رضایی نگران هستند که نتوانند وثیقه‌ای با این اعتبار را تهیه کنند. اتهامات مطروحه علیه آقای رضایی در مراحل بازجویی “تبلیغ علیه نظام”، “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور” و “توهین به رهبری” عنوان شده است”.

آرشام رضایی، فعال مدنی به همراه محمد حسین زاده در تاریخ ۱۷ دی‌ماه توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بودند. مامورین امنیتی چند ساعت پس از بازداشت این دو شهروند به همراه آرشام رضایی جهت تفتیش به خانه پدری‌اش رفته بودند. وی در بعدازظهر روز ۲۰ دی‌ماه با خانواده خود تماس گرفته و  از محل بازداشت خود اظهار بی‌اطلاعی کرده بود.

از سوی دیگر یک منبع نزدیک به خانواده بهنام ابراهیم‌زاده، فعال کارگری بازداشت شده به گزارشگر هرانا گفت: “از سوی دادگاه با خانواده آقای ابراهیم‌زاده تماس گرفته شد و گفتند که برای آزادی موقت ایشان وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی تهیه کنید. خانواده ابراهیم‌زاده فردا کارهای وثیقه را انجام می‌دهند”.

بهنام ابراهیم‌زاده، فعال کارگری محبوس در زندان اوین در تاریخ ۲۲ آذرماه در منزل شخصی خود در تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود. خانواده این فعال کارگری تا چند روز پس از بازداشت اطلاع دقیقی از وضعیت و محل نگهداری او نداشتند. آقای ابراهیم‌زاده در روز بازداشت مطلع شده بود که توسط دادگاه انقلاب شهرستان دالاهو به صورت غیابی به ۱۸ ماه حبس تعزیری محکوم شده است هر چند ارتباط این بازداشت به اجرای حکم مذکور مشخص نیست.

بهنام ابراهیم‌زاده متولد ۱۳۵۶ در شهرستان اشنویه است که از سال ۸۷ تاکنون بارها در بازداشت و حبس بوده است. هرانا پیشتر نیز در گزارش مربوط به اردیبهشت ماه سال گذشته از آزادی بهنام ابراهیم زاده از زندان رجایی شهر با پایان دوران محکومیت ۷ ساله خود خبر داده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید