خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  انتقال دو شهروند بازداشتی از اداره اطلاعات سنندج به زندان مریوان

انتقال دو شهروند بازداشتی از اداره اطلاعات سنندج به زندان مریوان

خبرگزاری هرانا – دو شهروند اهل مریوان که پیشتر توسط نیروهای اداره اطلاعات سنندج بازداشت شده بودند، با پایان مراحل بازجویی به زندان مریوان منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل ار مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز چهارشنبه ۲۶ دی‌ماه ۱۳۹۷، دو‌ شهروند بازداشت‌شده از اهالی روستای “نی” مریوان به نام‌های “حمید پروازە” ۲۸ ساله فرزند محمد و “محمد پروازه” ۲۱ ساله فرزند حسین با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات سنندج به زندان مریوان منتقل شدند.

بر اساس این گزارش حمید پروازه روز پنجشنبه ۲۶ مهرماه و محمد پروازه روز جمعه ۲۷ مهرماه به اتهام “همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام” توسط نیروهای اداره اطلاعات سنندج بازداشت شده بودند.

در این گزارش آمده است که بازداشت این افراد بدون ارائه‌ی برگه‌ی قضایی صورت گرفته و ایشان تا هنگام انتقال به زندان، نتوانسته بودند با خانواده‌های خود ارتباط برقرار کنند. آنها همچنین طی مراحل بازجویی به وکیل دسترسی نداشته‌اند.

تاکنون از مصادیق مربوط به اتهام مطروحه علیه این شهروندان اطلاع دقیقی به دست نیامده است.

لازم به ذکر است که به غیر از این افراد، یک شهروند دیگر از اهالی روستای “نی” نیز به نام “سلمان افرا” ۲۲ ساله فرزند رحمت همچنان در بازداشتگاه اطلاعات سنندج تحت بازجویی است. سلمان افرا روز ۲۷ آبان با اتهام مشابهی بازداشت شده‌ بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید