خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  کشته شدن دو سرباز بر اثر انفجار مین در قصرشیرین

کشته شدن دو سرباز بر اثر انفجار مین در قصرشیرین

خبرگزاری هرانا – دو سرباز مرزبانی ارتش در نقاط صفر مرزی منطقه «خان لیلی» در شهرستان قصرشیرین بر اثر برخورد با مین های به جا مانده از دوران جنگ کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، شب یکشنبه ۲۳ دی‌ماه ۹۷، دو تن از سربازان مرزبانی ارتش در نقاط صفر مرزی منطقه «خان‌لیلی» در «قصرشیرین» بر اثر برخورد با مین‌های به جا مانده از زمان جنگ کشته شدند.

مدیرکل امنیتی استانداری کرمانشاه در خصوص جزئیات این حادثه گفت: “۲ تن از سربازان مرزبانی ارتش شب یکشنبه ساعت ۲۲:۳۰ در حین گشت زنی با موانع مرزی برخورد و به دلیل انفجار مین کشته شدند”.

فاضلی ادامه داد: “سربازان در حال گشت و کمین در جدار مرزی ایران و عراق بودند که به دلیل  نامساعد بودن هوا وارد محدوده مین گذاری می‌شوند و با این موانع مرزی برخورد می‌کنند. بارندگی‌های اخیر موجب جابه‌جایی مین‌ها شده و متاسفانه پس از مجروحیت و با وجود اقدامات پزشکی صورت گرفته، این دو سرباز مرزبانی جان خود را از دست دادند”.

شهرستان قصرشیرین از شهرستان‌های استان کرمانشاه است.

مین های برجای مانده از دوران جنگ همه ساله موجب مرگ و مصدومیت تعدادی از هموطنان مناطق مرزی در آذربایجان غربی می شود.

در حدود ۴۲۰۰۰ کیلومتر مربع از اراضی ایران آلوده به مین‌های به‌جا مانده و عمل‌نکرده جنگ ایران و عراق است که نظامیان عراقی در زمان اشغال این مناطق در زمین تعبیه کرده‌اند.

دولت ایران نیز همچنان به تولید، استفاده و صادرات مین‌های ضدنفر ادامه می‌دهد و معتقد است استفاده از این مین‌ها تنها راه مؤثر برای تأمین امنیت مرزهای طولانی این کشور است.

بر همین اساس بخش‌هایی از مرزهای ایران با افغانستان، پاکستان و عراق مین‌گذاری شده‌است؛ در جریان درگیری‌های دهه ۱۳۶۰ در کردستان هم بسیاری از اراضی این منطقه مین‌گذاری شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید