خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران کارخانه “فرنخ و مه نخ” قزوین

معوقات مزدی کارگران کارخانه “فرنخ و مه نخ” قزوین

خبرگزاری هرانا – رییس کل دادگستری استان قزوین از معوقات مزدی کارگران کارخانه “فرنخ و مه نخ” خبر داد و گفت که این کارگران ۱۸۰ میلیارد ریال مطالبات مزدی طلب دارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، قدرتی، رییس کل دادگستری استان قزوین در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری که با موضوع تعیین و تکلیف نهایی مطالبات کارگری کارخانه “فرنخ، مه نخ، نازنخ” برگزار شد، اظهار کرد: “طبق قانون پرداخت مطالبات کارگران واحدهای تولیدی مشکل دار در اولویت قرار دارد و در همین راستا باید هرچه سریعتر مشکل کارگران فرنخ و مه نخ حل شود”.

وی گفت: “پنج بانک ملی، تجارت، سپه، سینا و پارسیان ۲ هزار میلیارد ریال به این شرکت‌ها پرداخت کرده‌اند که هم اکنون با سود دیرکرد و جریمه‌ها به چهار هزار و ۷۰ میلیارد ریال افزایش یافته است”.

قدرتی اضافه کرد: “این شرکت‌ها با ۶۰۰ کارگر ۱۸۰ میلیارد ریال مطالبات کارگری دارند و پرداخت مطالبات کارگران جزو دیون ممتاز بوده و در اولویت تمامی دیون قرار دارد”.

این مسئول قضایی ادامه داد: “این شرکت‌ها ۵۰ هکتار وسعت شامل ۱۸ هکتار زمین کشاورزی و ۲۲ هکتار اراضی مسکونی، صنعتی و سوله دارند که طبق بررسی اولیه حدود هفت هزار میلیارد ریال ارزش آن‌ها برآورد شده است”.

قدرتی گفت: “می‌توان با فروش این اراضی تمامی مطالبات بانک‌ها از سود و جریمه‌ها را پرداخت کرد”.

وی افزود: “در صورتی که این اراضی ارزش تخمینی اولیه را نداشته باشد باید در گام نخست برای پرداخت مطالبات کارگران و در گام‌های بعدی برای پرداخت مطالبات بانک‌ها و سایر دستگاه‌های اجرایی اقدام کرد”.

رییس کل دادگستری قزوین اضافه کرد: “ضروری است یک هیات سه نفره متشکل از نمایندگان دادگستری، بانک‌های طلب کار و شرکت‌ها برای ارزیابی دقیق قیمت اراضی، ماشین آلات، سوله‌ها و عرصه و عیان شرکت‌های مه نخ و فرنخ اقدام کرده و قیمت‌های نهایی و کارشناسی شده را اعلام کنند”.

قدرتی در پایان خاطرنشان کرد: “مصلحت بانک‌ها و جایگاه اقتصادی آن‌ها اقتضا می‌کند در راستای حل معضل جامعه کارگری مه نخ، فرنخ و نازنخ اجازه دهند سرمایه‌های منقول این شرکت‌ها معادل ۱۸۰ میلیارد ریال فروخته شده و مطالبات کارگران این شرکت‌ها تسویه شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید