خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  پس از ۱۲ سال؛ رهایی از اعدام یک زندانی در تهران

پس از ۱۲ سال؛ رهایی از اعدام یک زندانی در تهران

خبرگزاری هرانا – یک زندانی متهم به “قتل” در تهران پس از گذشت ۱۲ سال با پرداخت دیه و رضایت اولیای دم از اعدام رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از روزنامه ایران، پسر جوانی که ۱۲ سال پیش در نزاع خیابانی یکی از هم محله‌ای‌هایش را با شیشه شکسته به قتل رسانده بود، پس از محاکمه به اعدام محکوم شد اما هنگامی که این جوان یک قدم با چوبه دار فاصله داشت توانست با جلب رضایت خانواده مقتول از اعدام نجات یابد.

بر اساس گزارش پلیس در سال ۸۵ دو پسر جوان به نام فرید و آرش در یک نزاع خیابانی با هم درگیر شدند که فرید در اثر اصابت شیشه نوشابه و جراحت دچار خونریزی شدید شد و در بیمارستان جان سپرد و ضارب (آرش) هم به اتهام قتل بازداشت شد تا اینکه پس از ۱۲ سال با رضایت خانواده شاکی مورد عفو قرار گرفت.

این جوان صبح روز گذشته از زندان به شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی اصغر عبدالهی، منتقل شد تا از نظر جنبه عمومی جرم محاکمه شود.

قضات پس از شور با توجه به اینکه متهم ۱۲ سال در بازداشت بوده و حداکثر مجازات عمومی ۱۰ سال است، حکم آزادی او را صادر کردند.

این زندانی که اکنون ۳۶ سال سن دارد، در خصوص جزییات “قتل” گفت: “فرید به مادر مرحومم ناسزا گفت که با این ناسزا خون جلوی چشمانم را گرفت و وقتی باهم درگیر شدیم ضربه‌ای با تکه شیشه نوشابه به پهلویش زدم اما نمی‌دانستم با این ضربه می‌میرد”.

این زندانی درباره چگونگی گرفتن رضایت اولیای دم گفت: “پدرم خانه‌مان را فروخت و پولش را به خانواده مقتول داد و در نتیجه آن، از مرگ رهایی یافتم”.

وی در پایان افزود: “بسیار پشیمانم چون دو خانواده را گرفتار کردم. پدرم سر پیری مستأجر شده و خانواده فرید هم جوان‌شان را از دست داده‌اند و من هم ۱۲ سال از بهترین دوران عمرم را پشت میله‌های زندان گذراندم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید