خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  بازداشت مدیران یک گروه تلگرامی در امیدیه/ ویدئو

بازداشت مدیران یک گروه تلگرامی در امیدیه/ ویدئو

خبرگزاری هرانا – روز جاری تعدادی از شهروندان اهل امیدیه که گفته می‌شود ادمین های یک کانال تلگرامی در این شهر بوده اند بازداشت شدند. دادستان شهرستان امیدیه در استان خوزستان نیز ضمن تائید صدور حکم بازداشت مدعی شد که این افراد اقدام به انتشار اسناد محرمانه کرده بودند. همچنین روز جاری ویدئویی در فضای مجازی منتشر شده است که در آن تعدادی از نیروهای امنیتی با ورود به منزل یکی از این افراد اقدام به بازداشت وی و تصویربرداری همزمان از این اقدام کرده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دادستان شهرستان امیدیه در استان خوزستان، از صدور حکم بازداشت تعدادی از شهروندان در ارتباط با یک کانال تلگرامی خبر داد.

علیرغم اینکه یوسف فلاحتی دادستان امیدیه روز جاری مدعی شده بود که این افراد متواری بوده و هنوز بازداشت نشده‌اند ویدئویی بین کاربران فضای مجازی دست به دست می‌شود در آن نیروهای امنیتی لباس شخصی با ورود به منزل یکی از این افراد با رفتاری نامناسب و همراه با تصویربرداری اقدام به بازداشت این فرد می‌کنند.

هرچند از دلایل بازداشت این افراد اطلاع دقیقی در دست نیست با این حال دادستان تهران مدعی شده است که این افراد در این کانال تلگرامی اقدام به انتشار برخی اسناد محرمانه می‌کردند.

گفته می‌شود این افراد اقدام به انتشار اسنادی در رابطه با زمین خواری های دولتی در منطقه خود کرده و اعضای شورا و دادستان امیدیه را مورد نقد قرار داده بودند.

یوسف فلاحی دادستان امیدیه در گفتگو با ایرنا تلویحا اتهام مطرح شده علیه این افراد را “تشویش اذهان عمومی” عنوان کرده است.

شهرستان امیدیه با جمعیتی بالغ بر ۸۵ هزار نفر در شرق استان خوزستان واقع شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید