خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  خلع لباس دائم یک روحانی در ایران؛ سید حسن آقامیری به حبس محکوم شد

خلع لباس دائم یک روحانی در ایران؛ سید حسن آقامیری به حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – سید حسن آقامیری، روحانی شناخته شده در شبکه های اجتماعی با انتشار یادداشتی در صفحه شخصی خود گفته است که با شکایت دادستان ویژه تهران و با حکم شعبه دوم کیفری در دادگاه ویژه روحانیت به ریاست محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور به دو سال حبس تعلیقی و خلع لباس دائم محکوم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایرنا، سید حسن آقامیری، روحانی شناخته شده در شبکه های اجتماعی در ایران که فعالیت زیادی نیز در فضای مجازی دارد، گفته است به دو سال حبس تعلیقی و خلع لباس دائم محکوم شده است.

آقامیری در صفحه شخصی خود نوشت: بعد از ده پانزده سال بردن و آوردن و بازداشت کردن و ریختن تو محل کار و انفرادی و… با شکایت دادستان ویژه تهران و به حکم قاضی شعبه دوم کیفری در دادگاه ویژه به ریاست دادستان کل کشور آقای منتظری بالاخره آقایون حکمشون رو صادر کردند. دو سال زندان که البته لطف کردند ۵ سال تعلیقش کردند و خلع لباس دائم”.

خلع لباس به معنی آن است که او حق پوشیدن لباس روحانیون شیعه را ندارد.

شنیده می‌شود دلیل این حکم، سخنرانی‌ها و مصاحبه‌ وی با روزنامه همشهری بوده است. بنا بر این گزارش پیش‌تر تعدادی از مخالفان این روحانی با برگزاری سخنرانی‌ها و گذاشتن کامنت در فضای مجازی به نوع رفتار و گفتار او معترض شده بودند.

رویکرد متفاوت آقامیری در سخنرانی‌هایش طرفداران زیادی داشته، به گونه ای که صفحه اینستاگرامش بیش از یک میلیون و سیصد هزار دنبال کننده دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید