خبرگزاری هرانا
امروز جمعه 11 ژانویه 2019, 22nd of November 2019      آخرين بروز رسانی در 2019/01/11 ساعت 20:13:25

    خانه  > slide, اقلیت های دینی, زندانیان  >  انتقال مجدد توحید قریشی به زندان رجایی شهر و گشایش پرونده جدید

انتقال مجدد توحید قریشی به زندان رجایی شهر و گشایش پرونده جدید

خبرگزاری هرانا – توحید قریشی، زندانی سنی مذهب، مردادماه سال جاری در پی حمله گارد ویژه زندان رجایی شهر کرج به محل نگهداری زندانیان سنی مذهب، به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. این زندانی اوایل هفته گذشته پس از حدود ۵ ماه در حالی دوباره به زندان رجایی شهر منتقل شد که نهادهای امنیتی یک پرونده دیگر با اتهام “تبلیغ علیه نظام” علیه او تشکیل داده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، توحید قریشی، زندانی سنی مذهب، از بند ۲۰۹ زندان اوین در حالی به زندان رجایی شهر کرج منتقل شده است که یک پرونده دیگر برای وی تشکیل شده است.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “انتقال این زندانی به زندان رجایی‌شهر و گشودن پرونده‌ی جدید در حالی اتفاق می‌افتد که  تنها سه ماه از مدت محکومیت وی باقی مانده است. این مساله به نگرانی‌های مربوط به پرونده‌سازی‌های نهادهای امنیتی برای ممانعت از آزادی وی بیشتر دامن می‌زند”.

این منبع مطلع درباره وضعیت این زندانی گفت: “آقای قریشی به خاطر مشکلات مالی قادر به گرفتن وکیل نیست و از این رو بیم آن می‌رود که پرونده‌سازی‌های این نهادها منجر به حکم‌های دیگر و ماندن بیشتر او در زندان بشود”.

این منبع همچنین افزود: “آقای قریشی طی نزدیک به ۵ ماه بازداشت خود در بند ۲۰۹ زندان اوین به “تبلیغ علیه نظام” متهم و قرار وثیقه ۳۵۰ میلیون تومانی برای وی صادر شده است؛ این در حالی است که وی امکان فراهم کردن این سند را ندارد”.

خانواده وحید قریشی در آذرماه سال جاری پس از چهار ماه بی خبری از وضعیت این زندانی و پیگیری‌های و مراجعات فراوان به دادسرای اوین، بدون پاسخ و با رفتارهای توهین‌آمیز مواجه شده و موفق به ملاقات با وی نشدند. وی در آن زمان در حالی از تماس با خانواده خود محروم بود که مسئولان قضایی مدعی می‌شدند توحید قریشی ممنوع‌الملاقات است.

لازم به یادآوری است، شب سه‌شنبه ۱۶ مردادماه حدود ۸۰ تن از نیروهای گارد زندان رجایی شهر کرج به همراه تعدادی از نیروهای وزارت اطلاعات به سالن ۲۱ اندرزگاه ۷ این زندان که محل نگهداری ده‌ها تن از زندانیان سنی مذهب است حمله کرده و چند تن از آنان را مجروح و به شکل خشونت آمیزی وسایل شخصی آنان را تخریب کردند و یا با خود بردند. یک منبع مطلع نیز از انتقال توحید قریشی در شب حمله توسط نیروهای گارد به بند ۲۰۹ اطلاعات زندان اوین خبر داد.

مولوی توحید قریشی شهریور ماه سال ۹۳ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و یک سال پس از آن نیز محاکمه شده و ابتدا به ۱۰ سال و در دادگاه تجدید نظر به ۷ سال حبس تعزیری محکوم شد. حکم این زندانی اندکی بعد با تجمیع احکام به حدود ۴ سال قابل اجرا کاهش یافت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید