خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  بازداشت مدیر فروشگاه لباس زنانه به دلیل انتشار تصاویر تبلیغاتی در فضای مجازی

بازداشت مدیر فروشگاه لباس زنانه به دلیل انتشار تصاویر تبلیغاتی در فضای مجازی

خبرگزاری هرانا – فرمانده نیروی انتظامی آستانه اشرفیه گفته است که یک زن ۳۶ ساله صاحب مغازه فروش لباس های زنانه به دلیل انتشار تصاویر و فیلم های تبلیغاتی “به گفته او مستهجن” در یکی از پیام رسانه‌های خارجی بازداشت شده و واحد صنفی متعلق به وی پلمب شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خبرگزاری صداوسیما، امروز ۲۱ دی‌ماه ۱۳۹۷، عیسی روشن قلب، فرمانده انتظامی شهرستان آستانه اشرفیه از بازداشت یک زن صاحب مغازه فروش لباس‌های زنانه در این شهر خبر داد و گفت: «این زن ۳۶ ساله دارای فروشگاه لباس زنانه برای تبلیغات و جذب مشتری تصاویر و فیلم‌های مستهجن را در کانالی که در یکی از پیام رسان‌های خارجی ایجاده کرده بود، منتشر می‌کرد.»

وی گفته است: «با دستور قضایی وی دستگیر و به مقامات قضایی تحویل شد.»

به گفته فرمانده انتظامی آستانه اشرفیه، «واحد صنفی متهم هم تا اطلاع ثانوی پلمپ شد.»

این مقام انتظامی توضیحات بیشتری در خصوص تصاویر منتشر شده ارائه نکرده است. از سوی دیگر مشخص نیست این تصاویر متعلق به چه کسانی بوده و نام این پیام رسان خارجی نیز اعلام نشده است.

پیش از این نیز در مهرماه امسال دادستان عمومی و انقلاب شیراز گفت که برخی عکاسان شیرازی به دلیل انتشار عکس های نامناسب در صفحه‌های اینستاگرام خود در بازداشت به سر می‌برند و پرونده آنها در دادسرای این شهر در حال رسیدگی است.

دو سال پیش قوه قضاییه ایران چند نفر را به دلیل فعالیت در زمینه مد و مدلینگ بازداشت کرد. دادسرای جرایم رایانه‌ای ایران آن زمان گفته بود که عملیات “عنکبوت ۲” برای شناسایی آن افراد دو سال طول کشیده است.

پیش از این نیز شمار دیگری از شهروندان در استان‌های هرمزگان، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، آذربایجان شرقی و… در موارد مشابه بازداشت شده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید