خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  هفت شهروند اهل سردشت مجموعا به ۱۷ سال و نیم حبس محکوم شدند

هفت شهروند اهل سردشت مجموعا به ۱۷ سال و نیم حبس محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – هفت شهروند از اهالی شهر ربط و روستای جبرند از توابع شهرستان سردشت از سوی دادگاه انقلاب این شهرستان از بابت اتهام “همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام” مجموعا به ۱۷ سال و نیم حبس محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از موکریان، ۵ شهروند اهل شهر ربط و ۲ شهروند اهل روستای جبرند از توابع شهرستان سردشت مجموعا به ۱۷ سال و نیم حبس تعزیری محکوم شدند.

بر اساس این گزارش ۵ شهروند اهل شهر ربط به نام‌های “جعفر رسول‌پور، بهمن دندانساز، محمد لیلانه، محمد سویرو و رسول محمد امینی” هر کدام به یک سال و نیم حبس و ۲ شهروند دیگر اهل روستای جبرند به نام‌های وفا حیدری و ایوب احمدی، هر کدام به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

اتهام مطروحه علیه این افراد “همکاری با احزاب کرد مخالف نظام” از سوی دادگاه انقلاب شهرستان سردشت عنوان شده است.

لازم به ذکر است که از میان این افراد جعفر رسول پور در تاریخ ۲۰ شهریورماه سال جاری در جریان اعتصاب بازاریان کردستان در شهر سردشت توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

گفتنی است که شش شهروند دیگر در تابستان سال جاری از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و بعد از یک ماه با تودیع وثیقە به صورت موقت آزاد شدە بودند.

سردشت از شهرهای کردنشین استان آذربایجان غربی است که از جنوب به استان کردستان، از شمال به پیرانشهر و از شرق به مهاباد محدود می‌شود.

جعفر رسول‌پور

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید