خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  ژاکان باران، شاعر ایلامی به دادگاه احضار شد/ سند

ژاکان باران، شاعر ایلامی به دادگاه احضار شد/ سند

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات حسین باقری (ژاکان باران)، شاعر کرد اهل ایلام که قرار بود در تاریخ ۵ دی‌ماه در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان ملکشاهی برگزار شود، به دلیل عدم حضور قاضی به روز ۲۶ دی‌ماه موکول شد. وی از سالها قبل به خاطر عمل‌های جراحی که در ناحیه کمر داشته، امکان راه رفتن را از دست داده و بالاجبار از صندلی چرخ دار استفاده می‌کند. آقای باقری در دی‌ماه سال گذشته بازداشت و پس از ۱۵ روز با قرار کفالت به صورت موقت آزاد شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حسین باقری (ژاکان باران) طی ابلاغیه‌ای برای روز ۲۶ دی‌ماه جهت رسیدگی به اتهامات مطروحه علیه وی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان ملکشاهی احضار شد.

یک منبع نزدیک به خانواده باقری به گزارشگر هرانا گفت:”ژاکان باران طی ابلاغیه‌ای جهت رسیدگی به اتهامات “تبلیغ علیه نظام”، “توهین به مقدسات” و “تشویش اذهان عمومی از طریق نشر اکاذیب در فضای مجازی” به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان ملکشاهی احضار شده است. وی پیشتر طی ابلاغیه‌ای دیگر برای روز ۵ دی‌ماه احضار شده بود، اما این جلسه به دلیل عدم حضور قاضی برگزار نشد”.

این منبع در ادامه افزود:”ژاکان در روز ۲۴ دی‌ماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از ۱۵ روز با قرار کفالت به صورت موقت آزاد شد.

ژاکان باران، شاعر کرد ۳۶ ساله اهل ایلام به زبان‌های کردی و فارسی شعر می‌نویسد. بنا به گفته وی تاکنون دو کتابش به نام‌های “شلاق افکار” و “نیشتمانی داگیریاگ” از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد مجوز انتشار نگرفته‌اند.

گفتنی است حسین باقری از سالها قبل به خاطر عمل‌های جراحی که در ناحیه کمر داشته، امکان راه رفتن را از دست داده است و مجبور است از صندلی چرخ‌دار استفاده کند. وی همچنین کلیه راستش را از دست داده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید