خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران در ۲ واحد صنفی/ معوقات مزدی بازنشستگان دانشگاه علوم پزشکی لرستان

معوقات مزدی کارگران در ۲ واحد صنفی/ معوقات مزدی بازنشستگان دانشگاه علوم پزشکی لرستان

خبرگزاری هرانا – کارگران شاغل در معدن زغال سنگ “ملچ آرام” از به تعویق افتادن چهار ماه دستمزد و ۱۱ ماه حق بیمه نزدیک به ۸۰ نفر از کارگران شاغل در در این واحد معدنی خبر دادند. بنا بر خبری دیگر حدود ۸۰ کارگر واحد تولیدی مخازن تحت فشار کاوش که از روز یکم دی ماه سال جاری با تصمیم کارفرمای کارخانه با اتمام قرارداد بیکار شده‌ بودند، از معوقات مزدی پرداخت نشده خود خبر دادند. همچنین معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت که بازنشستگان این دانشگاه مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، به گفته برخی کارگران، معدن ملچ آرام که از زیرمجموعه‌های معدن زمستان یورت شمالی است، در فاصله ۲۸ کیلومتری جاده «رامیان» در منطقه «اولنگ» قرار دارد و کارگرانی که در این معدن کار می‌کنند ۴ ماه مزد معوقه طلبکارند.

کارگران این واحد معدنی می‌گویند: “طلب انباشته ما مربوط به یک ماه دستمزد اردیبهشت و سه ماه دستمزد مهر، آبان و آذر ماه سال جاری است”.

آنها می‌افزایند: “آخرین دستمزدی که دریافت کرده‌ایم مربوط به حقوق شهریور ماه است که آن هم تقریبا یک ماه پیش به حساب کارگران واریز شده است”.

طبق گفته کارگران معدن زغال سنگ ملچ آرام،، جدا از ۴ ماه دستمزدی که کارگران از کارفرما طلبکار هستند، ۵ ماه حق بیمه سال گذشته و ۶ ماه حق بیمه سال جاری نیز به تامین اجتماعی پرداخت نشده است.

کارگران این واحد معدنی با یادآوری اینکه کار در معدن یکی از سخت‌ترین مشاغل جهان است، می‌گویند؛ ما در این معدن در ازای انجام سخت‌ترین کار حداقل مزد را دریافت می‌کنیم که آن‌هم با تاخیر چند ماهه پرداخت می‌شود.

مطالبات مزدی کارگران اخراج شده‌‌ی واحد تولیدی مخازن تحت فشار کاوش

به گزارش ایلنا، هشتاد تن از کارگران اخراجی واحد تولیدی مخازن تحت فشار کاوش از معوقات مزدی پرداخت نشده خود خبر دادند.

حدود ۸۰ کارگر واحد تولیدی مخازن تحت فشار کاوش که از روز یکم دی ماه سال جاری با تصمیم کارفرمای کارخانه با اتمام قرارداد بیکار شده‌ بودند، از روز گذشته (۱۵ دی ماه) با طرح شکایتی در اداره کار شهر صنعتی البرز، پیگیر مطالبات صنفی خود شدند.

این کارگران که برخی ۱۴ سال سابقه کار دارند، یادآور شدند: “مدیرعامل کارخانه مشکل اصلی را عدم تامین مواد اولیه عنوان کرده و می‌گوید با وضعیت فعلی که کارخانه دچار آن شده است، امکان بازگشت به کار کارگران وجود ندارد”.

آنها می‌گویند: “خواسته ما بازگشت به کار و پرداخت مطالبات معوقه مزدی و سنواتی است و برای همین تصمیم گرفتیم از کمک مراجع قانونی استفاده کنیم”.

این کارگران همچنین مدعی شدند: “کارفرما قبل از تعدیل کارگران وعده پرداخت ۴۵ روز سنوات را به هریک از آنها داده بود اما گویا این وعده محقق نمی‌شود”.

کارگران شرکت مخازن تحت فشار کاوش (سانکا) بخشی از مشکلات کارخانه را به دلیل عدم وصول طلب‌های مالی کارخانه از شرکت‌های خودروساز می‌دانند. آنها می‌گویند: “تنها امید ما بازگشت به کار است و اینکه کارفرما بتواند حداقل بخش از طلب‌های مالی این واحد تولیدی را از شرکت‌های بزرگ خودروساز وصول کند”.

معوقات مزدی بازنشستگان دانشگاه علوم پزشکی

به گزارش مهر، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی لرستان از  مطالبات مزدی پرداخت نشده بازنشستگان این دانشگاه خبر داد.

علی فرهادی ظهر امروز یکشنبه مدعی شد: “با تخصیص اعتبار انجام شده از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تمامی مطالبات سال گذشته و شش ماه اول امسال بازنشستگان دانشگاه علوم پزشکی لرستان نهایتا تا پایان بهمن ماه در حساب بازنشستگان خواهد بود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید