خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, فرهنگی  >  بازداشت کوتاه مدت محمد رحمانیان و آزادی با قرار وثیقه

بازداشت کوتاه مدت محمد رحمانیان و آزادی با قرار وثیقه

خبرگزاری هرانا – محمد رحمانیان، نمایشنامه‌ نویس، کارگردان تئاتر و مدرس تئاتر ایرانی صبح روز جاری در دادسرای ۲۱ ارشاد تهران بازداشت و ساعاتی بعد با قرار وثیقه آزاد شد. بازداشت وی در ارتباط با حواشی نمایش “پیکان جوانان” بوده و پیشتر گفته بود شکایت مطرح شده به دلیل تک خوانی زن در این نمایش و ایراداتی است که به نمایش گرفته اند اما اعلام داشتم که به هیچ عنوان تک‌خوانی زن نداشتیم بلکه دوخوانی بوده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایرنا، امروز یکشنبه ۱۶ دی‎ماه ۹۷، رسانه‌ها خبر بازداشت محمد رحمانیان را به دلیل حواشی نمایش «پیکان جوانان» منتشر کردند. وی  دقایقی قبل آزاد شد.

محمد رحمانیان،  نمایشنامه‌ نویس، کارگردان تئاتر و مدرس تئاتر ایرانی خبر داد که هم‌اکنون با قرار وثیقه آزاد شده است.

رحمانیان از دادن اطلاعات بیشتر خودداری کرد. گفته می‌شود قرار بازداشت او در دادسرای ۲۱ ارشاد و در جریان پرونده تئاتر «پیکان جوانان» صادر شده است.

لازم به یادآوری است در دی‌ماه سال گذشته مسئولان فرودگاه امام خمینی به محمد رحمانیان اعلام کرده‌ بودند که امکان خروج از کشور را ندارد.

محمد رحمانیان سال گذشته نمایش «ترانه‌های قدیمی: پیکان جوانان» را روی صحنه برد که با استقبال تماشاگران مواجه شد. همان زمان طرح بعضی انتقادها خارج از فضای رسمی موجب شد نمایش در روزهای پایانی یک بار دیگر از سوی اداره کل هنرهای نمایشی بازبینی شود.

آقای رحمانیان درباره ممنوع الخروجی خود گفته بود: “گفتند باید به دادسرای ارشاد مراجعه کنید. من هم درخواست دادم تا مشکل ممنوع‌الخروجی‌ام را حل کنند. جلسه رسیدگی به پرونده خود در دادسرای ارشاد حدود ۴ ساعت به طول انجامید و در رابطه با شکایتی مربوط به نمایش «ترانه‌های قدیمی: پیکان جوانان» بود. شکایت مطرح شده به دلیل تک‌خوانی زن در این نمایش و ایراداتی است که به نمایش گرفته اند» اما «اعلام داشتم که به هیچ عنوان تک‌خوانی زن نداشته‌ایم بلکه دوخوانی بوده» است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید