خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  تعدیل و معوقات مزدی کارگران در ۲ واحد صنفی

تعدیل و معوقات مزدی کارگران در ۲ واحد صنفی

خبرگزاری هرانا – کارگران شاغل در معدن طلای آق دره از تعدیل ۳۲۰ تن از همکاران خود که به صورت فصلی در این معدن مشغول به کار بودند، خبر دادند و گفتند که “زمان بازگشت به کار این تعداد کارگر تا بهار سال بعد است اما هیچ تضمینی برای بازگشت به کار آنها از سوی پیمانکار بعد از ایام بیکاری وجود ندارد”. بنا بر خبری دیگر در ادامه معوقات مزدی کارگران نیشکر هفت تپه، مدیر اجرایی این شرکت با اعلام اینکه کارکنان این شرکت دو ماه حقوق معوق دارند، وعده داد که یک ماه از حقوق آنها تا پایان هفته پرداخت خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، منابع کارگری در معدن طلای آق‌دره از بیکاری دوباره کارگران فصلی این واحد معدنی از آبان ماه سال جاری خبر می‌دهند.

برپایه اظهارات کارگران؛ در این واحد معدنی حدود ۵۳۰ کارگر مشغول کار هستند که قرارداد کار حدود ۳۲۰ کارگر فصلی با شروع فصل زمستان تمدید نشده است.

به گفته این کارگران؛ سال گذشته کارفرما حدود ۲۴۰ نفر از کارگران فصلی را با شروع فصل سرما تعدیل کرده بود اما این رقم در سال جاری به ۳۲۰ نفر رسیده است.

به نقل از کارگران گفته می‌شود که آنها در بهار هر سال فعالیت خود را در معدن آق‌دره شروع کرده و تا شروع سرمای فصل زمستان به همکاری خود با این واحد معدنی ادامه می‌دهند.

کارگران با یادآوری اینکه هر یک از کارگران فصلی از یک تا ده سال سابقه کار در معدن طلای آق دره دارند، افزودند: “زمان بازگشت به کار این تعداد کارگر تا بهار سال بعد است اما هیچ تضمینی برای بازگشت به کار آنها از سوی پیمانکار بعد از ایام بیکاری وجود ندارد”.

به گفته این کارگران؛ از قرار معلوم کارفرما با این استدلال که سرمای فصل زمستان مانع از فعالیت کارگران فصلی می‌شود به قرارداد کاری آنها خاتمه می‌دهد.

معدن طلای آق دره در ۲۵ کیلومتری شهرستان تکاب در منطقه سرد سیر آذربایجان غربی قرار دارد.

معوقات مزدی کارگران هفت تپه

به گزارش ایسنا، کارگران شاغل در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌ تپه ۲ ماه معوقات مزدی دارند.

مدیر اجرایی شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌ تپه می‌گوید: “بنا بر اعلام مدیرعامل شرکت نیشکر هفت تپه قرار است یک ماه از مجموع دو ماه حقوق معوق کارگران این مجموعه تا پایان هفته به آن‌ها پرداخت شود”.

وی مدعی شد: “این حقوق معوقی که قرار است به کارگران پرداخت شود، مربوط به آبان ماه است و پس از این پرداخت کارگران نیشکر هفت تپه فقط یک ماه حقوق معوق دارند که باید به آن‌ها پرداخت شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید