خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا، طی روزهای گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی کار، ۴ کارگر کشته و ۱ آتش نشان مصدوم شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، هفته گذشته در جریان حریقی گسترده، یک آتش‌نشان در سکوت خبری با سقوط از ارتفاع دچار شکستگی مهره ستون فقرات شد.

هفته گذشته (جمعه ۸ دی‌ماه) حریق گسترده‌ای در شهرک صنعتی جی رخ داد که سخنگوی آتش‌نشانی اصفهان درجه آن را بعد از حریق پالایشگاه در رتبه دوم توصیف کرده است.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان در گفت‌وگو با رسانه‌ها گفته بود که شش آتش‌نشان در این حادثه دود زده شده‌اند. این در حالی است که محمدحسن رزمخواه، آتش نشان ایستگاه ۲۴ این سازمان با سقوط از ارتفاع دچار شکستگی مهره‌های ستون فقرات شده است.

این آتش‌نشان می‌گوید: “ساعت هفت صبح زنگ ایستگاه به صدا در آمد تا یک دستگاه اطفاییه سنگین به محل کارخانه جاروبرقی جی اعزام شود. من در آن زمان به محل حریق اعزام نشدم چرا که هنوز وسعت حریق مشخص نبود. حدود دو ساعت بعد برای ارسال تجهیزات کمکی به محل حادثه اعزام شدیم”.

وی تاکید می‌کند ستون دود این حریق از کیلومترها مشخص بود و شدت حریق به حدی بود که موجب تعجب آتش‌نشانان شده بود. بنابر اظهارات این آتش‌نشان، حریق در سوله‌ای سه طبقه رخ داده بود که طبقات همکف و اول درگیر شده و آتش در حال انتقال به زیر زمین بود.

رزمخواه می‌گوید: “با اطفا دیواره جنوبی سوله، وارد سوله شدیم که با در کرکره برقی مواجه شدیم. بعد از کنار زدن کرکره برقی و با ورود به سوله به ناگهان زیر پایم خالی شده و سقوط کردم. همکاران می‌گویند در حفره مربوط به یک بالابر سقوط کرده بودم که به دلیل دود زیاد قابل مشاهده نبود”.

وی ادامه می‌دهد: “با عکس برداری‌های انجام شده مشخص شده است که پنج مهره ستون فقراتم شکسته است. بعد از چند روز از بیمارستان مرخص شده و ۳ ماه استراحت مطلق دارم”.

این آتش نشان می‌گوید “در صورتی که در این مدت مهره‌ها به درستی جوش نخورند باید زیر تیغ جراحی رفته و عمل شود.” وی همچنین از کادر آتش‌نشانی اصفهان برای حمایت‌ها و پیگیری‌های انجام شده در این فرایند تشکر می‌کند.

یکی دیگر از آتش‌نشانان به ایسنا می‌گوید در ماه چندین حادثه برای همکاران زحمت کش و از جان گذشته آتش نشانی رخ می‌دهد اما اطلاع رسانی به مردم در این زمینه نمی‌شود تا قدر زحمات آتش نشانان را دانسته و بهانه‌ای شود برای رعایت بیشتر موارد ایمنی.

مرگ دو نگهبان ساختمان نیمه‌کاره در گنبد کاووس

به گزارش ایسنا، فرمانده انتظامی شهرستان گنبد کاووس از مرگ دو نگهبان ساختمان در حال احداث در این شهرستان خبر داد.

«محمود علی‌فر» در این خصوص اظهار کرد: “در پی اعلام مرگ مشکوک دو نفر، مأموران شهرستان به محل اعزام شدند”.

وی افزود: “پس از بررسی‌های اولیه مشخص شد که این دو نفر نگهبانان یک ساختمان در حال احداث بودند که به‌علت نبود اتاقک نگهبانی و استفاده از وسایل گرمایشی غیراستاندارد در داخل چادر مسافرتی، دچار گازگرفتگی شدند و جان خود را از دست دادند”.

مرگ دو کارگر در کهریزک

به گزارش ایلنا، صبح امروز ۱۵ دی‌ماه دو کارگر شاغل در یک کارگاه تولیدکننده محصولات چوبی در کهریزک بر اثر آتش‌سوزی جان خود را از دست دادند.

پیمان صابریان (رئیس اورژانس تهران) گفت؛ صبح امروز (۱۵ دی ماه) آتش‌سوزی در یک کارگاه تولیدکننده محصولات چوبی واقع در خیابان انبار مخابرات کهریزک جان دو کارگر را گرفت.

به گفته وی، بر اثر وقوع حادثه آتش‌سوزی تعداد ۲ دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید