خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  سهند معالی، فعال ترک مجددا بازداشت شد

سهند معالی، فعال ترک مجددا بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – سهند معالی فعال ترک (آذربایجانی) روز پنجشنبه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. بازداشت وی کمتر از یک روز پس از آزادی صورت گرفته است. سهند معالی روز دوشنبه در شهر سراب از توابع استان آذربایجان شرقی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در ساعات پایانی روز چهارشنبه با قرار وثیقه آزاد شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنجشنبه ۱۳ دیماه ۹۷، سهند معالی، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

این اقدام ساعاتی پس از آزادی وی صورت گرفته است، از دلایل بازداشت و محل نگهداری وی تا لحظه تنظیم این گزارش اطلاع دقیقی در دست نیست.

سهند معالی در ساعات پایانی روز چهارشنبه، با قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی بصورت موقت تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود.

این شهروند روز دوشنبه ۱۰ دیماه، همزمان با ۳ تن دیگر به نامهای حیدر مزینی، محمد رنجبری و وحید نوراحمدی توسط نیروهای امنیتی در محل کار خود در شهر سراب بازداشت شده بود.

اتهامات مطروحه علیه این شهروندان در زمان بازداشت «اقدام علیه امنیت ملی» و «تبلیغ علیه نظام» عنوان شده بود.

لازم به ذکر است سهند معالی پیشتر به صورت غیابی توسط دادگاه انقلاب شهرستان سراب به ریاست قاضی مهدی شمس به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق پخش اعلامیه در تبلیغ گروههای قومگرا به منظور دعوت به تجمع در قلعه بابک” به تحمل ۱۰ ماه حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت قبلی محکوم شده بود که این حکم پس از رد درخواست واخواهی در دادگاه بدوی تائید شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید