خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  چهار حکم اعدام قطعی شد؛ نماینده مجلس خواهان اعدام مجرمان اقتصادی در میدان آزادی شد

چهار حکم اعدام قطعی شد؛ نماینده مجلس خواهان اعدام مجرمان اقتصادی در میدان آزادی شد

خبرگزاری هرانا – یکی از نمایندگان مجلس در خطبه‌های پیش از نمازجمعه شهر همدان از قطعی شدن حکم اعدام چهار متهم اقتصادی خبر داد و گفت که “همچنین ۳۱ نفر از سران مفاسد اقتصادی شناسایی شده اند و درخواست داریم در میدان آزادی و در ملاء عام اعدام شوند”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، امروز جمعه ۱۴ دی‌ماه ۹۷، امیر خجسته، رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهر همدان گفت: “۳۱ تن از سران مفاسد اقتصادی که با فساد و رانت‌خواری اقدام به کسب ثروت کرده بودند، شناسایی شدند و درخواست داریم در ملاء عام و در میدان آزادی اعدام شوند”.

امیر خجسته با تأکید بر اعدام این افراد در ملاء عام گفت: “حکم اعدام چهار تن از آنها قطعی شده و حکم اعدام مابقی نیز باید صادر شود”.

در این گزارش به اسامی متهمانی که حکم اعدام آنها تایید شده است، اشاره‌ای نشده است.

وی افزود: با هماهنگی رئیس قوه قضاییه آمادگی داریم تا با در اختیار گرفتن ۲ شعبه در فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی حکم مفاسد اقتصادی را اجرا کنیم.

لازم به ذکر است که طی ماه‌های اخیر سه متهم اقتصادی با اتهام “افساد فی‌الارض” در ایران اعدام شده‌اند.

سحرگاه روز شنبه ۱ دی‌ماه، حکم «حمیدرضا باقری درمنی» که به اتهام “افساد فی‌الارض از طریق ارتشاء، اختلاس و کلاهبرداری” به اعدام محکوم شده بود، به اجرا گذاشته شد. پیش از این نیز در تاریخ ۲۳ آبان‌ماه حکم اعدام “وحید مظلومین” (معروف به سلطان سکه) و “محمد اسماعیل قاسمی” دو متهم اقتصادی دیگر که به اتهام “افساد فی‌الارض از طریق تشکیل شبکه فساد اخلال در نظام اقتصادی و ارزی و پولی کشور با انجام معاملات غیرقانونی و غیرمجاز و قاچاق عمده و کلان ارز و سکه” به اعدام محکوم شده بودند، در زندان رجایی شهر کرج به اجرا درآمد.

دادگاه‌های «ویژه مبارزه با فساد اقتصادی» برای رسیدگی فوری به متهمان جرایم اقتصادی با توجه به فضای ملتهب کشور ایجاد شده است، این دادگاه‌ها هر چند بررسی اتهامات این متهمان را تسریع می‌کند اما در عین حال، امکان تجدیدنظر را از متهمان می‌گیرد که در تضاد با قوانین جاری و حقوق متهم است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید