خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز جاری، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۱ کارگر کشته و ۳ کارگر مصدوم شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، مدیر امور ارتباطات سازمان آتش نشانی تبریز از مصدومیت ۲ کارگر در پی آتش سوزی یک کارگاه کفاشی در محله یوسف آباد تبریز خبر داد.

یعقوب موسوی در این خصوص گفت: “این آتش سوزی که بر اثر بی احتیاطی و انتقال حرارت از بخاری به چسب‌های کفاشی موجود در کارگاه رخ داده بود، با تلاش آتش نشانان اطفاء حریق شد”.

وی افزود: “به هنگام وقوع آتش سوزی، یک زن و مرد نیز در داخل کارگاه کفاشی مشغول کار بودند که دچار سوختگی از ناحیه دست و صورت شده و توسط نیروهای اورژانس منتقل و تحت درمان قرار گرفتند”.

وحید شادی‌نیا، سخنگوی اورژانس آذربایجان شرقی نیز در این خصوص گفت: “در این حادثه، دو نفر از ناحیه دست ، دچار سوختگی شدند و توسط اورژانس به بیمارستان سینا منتقل شدند”.

مصدومیت یک کارگر در تبریز

به گزارش ایسنا، طبق اعلام امور ارتباطات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز، حوالی ساعت ۱۳ امروز، کارگری که بر روی طبقه منفی دو مشغول کار بود، بر اثر بی فقدان ایمنی کار به طبقه منفی سه سقوط کرد.

یعقوب موسوی، مدیر امور ارتباطات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز در تشریح این خبر گفت: “به دنبال این حادثه، آتش نشانان ایستگاه شماره یک به محل حادثه اعزام و عملیات امدادرسانی را آغاز کردند”.

وی افزود: “گروه نجات بلافاصله با حضور در محل حادثه و رعایت اصول ایمنی، شرایط این کارگر را با استفاده از برانکارد، تثبیت و پس از انتقال به سطح زمین وی را جهت مداوا در اختیار عوامل اورژانس قرار دادند”.

وی از تمامی مسئولین کارگاه‌ها خواست تا با بررسی کارگاه‌ها، عوامل خطر آفرین و حادثه ساز را شناسایی و با پیش بینی تمهیدات و ارایه آموزش ایمنی لازم به کارگران، از بروز حوادث ناگوار پیشگیری کنند.

وحید شادی‌نیا، سخنگوی اورژانس آذربایجان شرقی نیز در تشریح این حادثه گفت: “این کارگر ۴۷ ساله، ساعت ۱۲ و ۳ دقیقه امروز بر اثر سقوط از ارتفاع حدودا سه متری در کارگاه مترو سه راه محققی (امین) تبریز، دچار مصدومیت شد. مصدوم پس از عملیات نجات آتش نشانان حاضر در محل، تحت اقدامات پیش بیمارستانی اورژانس به بیمارستان امام رضا تبریز انتقال یافت”.

مرگ یک کارگر در استان یزد

به گزارش ایلنا، برخی منابع خبری محلی از فوت یک کارگر در معدنی در شهرستان تفت در استان یزد خبر دادند.

گفته شده این کارگر در یک معدن سنگ مشغول فعالیت بوده که بر اساس یک حادثه، فوت می کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید